Bez kategoriiGospodarkaPaństwoPolitykaPolska

“Przestań kombinować i wprowadź przychodowy” – ostry list Kaźmierczaka do Morawieckiego

Cezary Kaźmierczak wystosował list otwarty do premiera Morawieckiego.

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wystosował ostry list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. List jest reakcją na wystąpienie Morawieckiego w Sejmie. Prezes Rady Ministrów przekonywał, że należy wprowadzić nowe podatki, z których środki zostałyby przeznaczone na walkę z koronawirusem, a UE powinna walczyć… z rajami podatkowymi.

To wystąpienie sprowokowało Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka, który skierował ostry list do szefa rządu.

Rozumiem, że nie macie pieniędzy i ich potrzebujecie. Biznes i wszyscy, którzy czują się odpowiedzialni za nasze państwo, za które popłynęło morze krwi, też to rozumieją.

Zdaniem Kaźmierczaka, problem braku środków rozwiązałby jednolity i powszechny podatek przychodowy, w wysokości 1,5%. ZPP, którego jest Kaźmierczak prezesem, mówi o takim rozwiązaniu od lat. Zdaniem Kaźmierczaka, taki podatek sprawi, że “skończy się unikanie, optymalizowanie i niepłacenie”.

Przestań kombinować i wprowadź jednolity, powszechny, bez wyjątków i nie do uniknięcia podatek przychodowy w wysokości 1,5% od przychodu, co postulujemy od lat.

Chociaż pomysł podatku przychodowego pojawia się mediach co kilka miesięcy, rząd niechętnie do niego podchodzi. Być może teraz się to zmieni. Jak zauważa w podsumowaniu Kaźmierczak, nawet podatek przychodowy nic nie da w sytuacji, gdy rząd nie opracuje programu, który pozwoli bezpiecznie wrócić Polakom do prac.

Ale żeby ten podatek był skuteczny (i każdy inny) – musimy wrócić do pracy. Podatki same się nie płacą. Podatki płacą pracujący ludzie. Opracujcie i wdrożcie bezpieczny powrót Polaków do pracy. Inaczej zbankrutujemy – niezależnie od podatków, jakie zostaną wymyślone i nałożone.

Źródło: Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close