HandelKultura i sztukaMarketingPolskaŚwiatTechnologie

CD Projekt ogłosiło nową edycję gry Wiedźmin 3 na nowe generacje konsol

Wiedźmin na nowe konsole

CD Projekt ogłosiło nową edycję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nowa edycja będzie wykorzystywać dodatkową moc konsol nowej generacji Xbox Series X i PlayStation 5 oraz komputerów PC. Przeznaczona na nową generację konsol i komputerów edycja będzie zawierać zarówno podstawową wersję gry jak i oba dodatki oraz komplet wydanych DLC.

Spółka ogłosiła, że całość rozbudowana zostanie o szereg usprawnień wizualnych oraz technicznych. Wśród ulepszeń znajdą się między innymi wsparcie ray tracingu oraz szybsze czasy ładowania gry. Nowa edycja gry trafi do sprzedaży na PC, Xbox Series X i PlayStation 5. Jednak dzięki specjalnej aktualizacji, z ulepszeń będą mogły skorzystać również osoby, które kupiły i posiadają grę w wersji na Xbox One, PlayStation 4 lub na PC.

Wiedźmin na smartfony

Dwa tygodnie temu Spokko, spółka zależna CD Projektu, ogłosiła, że pracuje nad grą mobilną „The Witcher: Monster Slayer” na systemy iOS i Android. Daty premier obu wersji gry mają zostać podane jeszcze w tym roku – poinformował CD Projekt w komunikacie prasowym.

„The Witcher: Monster Slayer” ma być grą darmową (free to play), wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej (tzw. augmented reality). Jak napisano w informacji prasowej:

Akcja ‚The Witcher: Monster Slayer’ rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i — dzięki rzeczywistości rozszerzonej — stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Za grę odpowiedzialne jest studio Spokko.

W sierpniu 2018 roku CD Projekt powołał nową spółkę, Spokko. CD Projekt objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, a pozostałe przypadły osobom z zespołu produkcyjnego.

Źródło: 300gospodarka

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close