PolskaPrawoTransportTurystyka

Poznań: Zażartowała na lotnisku, że ma w bagażu dwie bomby. Efekt? Przeszukanko i mandat

Kosztowny żarcik

Poznańskie lotnisko Ławica. To właśnie tutaj w swoją wakacyjną podróż na grecką wyspę Kos miała wybrać się pewna kobieta. Podróżna była w tak dobrym humorze, że postanowiła pożartować sobie podczas odprawy bagażowej. Kobieta powiedziała pracownikom lotniska, że ma w bagażu dwie bomby. Pracownikom nie było do śmiechu. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalistycznych niezwłocznie podjęli czynności w celu wyjaśnienia całej sytuacji.

Zaalarmowani funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalistycznych niezwłocznie podjęli czynności w celu wyjaśnienia całej sytuacji. Kobieta została wylegitymowana i jak tłumaczyła funkcjonariuszom był to bardzo głupi żart spowodowany olbrzymim zdenerwowaniem przed mającym odbyć się lotem na wyspę Kos. Funkcjonariusze SG w trakcie podczas sprawdzania jej bagaży pod kątem posiadania niebezpiecznych przedmiotów nic nie ujawnili i jej bagaż został uznany jako bezpieczny.

– wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

40-letnia podróżna za swój głupi żart dostała mandat w wysokości 300 złotych. Ostatecznie kapitan zgodził się na jej podróż samolotem do Grecji.

To nie pierwszy raz

W ostatnim czasie doszło do podobnego zdarzenia. Na początku września 38-letni Polak po zajęciu miejsca w samolocie “zażartował”, że ma w bagażu podręcznym bombę. Polak także miał wylecieć z lotniska w Poznaniu i również na wakacje do Grecji.

Wszystkie należące do mężczyzny bagaże zostały sprawdzone pod względem pirotechnicznym, a funkcjonariusze SG wśród rzeczy osobistych 38-latka nie ujawnili żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Mężczyzna tłumaczył, że to był tylko niefortunny żart, wypowiedziany wśród znajomych, z którymi udawał się na wakacje.

Polak został nie tylko ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, ale też nie został ponownie wpuszczony na pokład samolotu lecącego z Poznania do Grecji. Samolot z niemal półgodzinnym opóźnieniem odleciał do Grecji bez 38-latka.

Źródło: ePoznan

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close