Polityka

Horban: Dlaczego wszyscy przyczepili się do siłowni? Można ćwiczyć na dworze albo kupić hantle

Luzowanie obostrzeń? Dbanie o zdrowie Polaków? Otwarcie siłowni? Profesor Horban podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie otwieranie gospodarki. Cóż, być może byłoby lepiej, gdyby jednak pewne rzeczy zachował dla siebie.

Prof. Andrzej Horban to główny doradca premiera ds. walki z COVID-19. Dziś podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem Rozmowie RMF FM został zapytany o to, kiedy możemy spodziewać się luzowania obostrzeń.

Trudne pytanie, jeszcze trudniejsza odpowiedź. Jeszcze nie, ale już żeśmy zaczęliśmy. Puściliśmy łaskawie dzieci z klas 1-3. Wszyscy się na to zgodzili i czekamy, co dalej z tego wyniknie – przyznał Horban.

Następnie profesor zaznaczył, że z luzowaniem poszczególnych gałęzi gospodarki lepiej się nie spieszyć. Może się bowiem okazać, że cały rok wysiłku poświęconego na opanowanie pandemii pójdzie na marne.

Horban nie chce otwierać siłowni

Pierwszym etapem luzowania obostrzeń ma być powrót dzieci do szkół. Młodzież stosunkowo najłatwiej może znieść chorobę, nauczyciele również nie są w wieku największego ryzyka. Dlatego w opinii profesora to szkoły są w tej chwili priorytetem.

Restauracje?

Do restauracji też można by wrócić, bo jednak tam staruszkowie nie chodzą z reguły, ale to troszkę jeszcze – stwierdził Horban.

Siłownie?

Nie wiem, co się wszyscy do tych siłowni biednych przyczepili. Jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać na świeżym powietrzu, kupić sobie do domu hantle za parę groszy i poćwiczyć. To jest tylko problem pieniędzy, które tracą siłownie. Ale jest jakiś program pomocy dla tych ludzi, olbrzymi – poinformował profesor.

Wychodzi więc na to, że niektóre branże mogą na „błogosławieństwo” od rządu czekać naprawdę długo. Z drugiej strony z najnowszych sondaży wynika, że Polacy przychylnie podchodzą do przedsiębiorców, którzy buntują się i otwierają swoje lokale wbrew zakazowi władzy. 1 lutego możemy przekonać się, ile firm zdecyduje się na otwarcie. Z pewnością wypowiedzi takie jak ta profesora Horbana mogą podziałać na nich mobilizująco.

Źródło: RMF FM

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close