PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

Poranne Plotki Biznesowe: Pan Nikt zdecydowanym liderem opozycji! Aktywiści opuszczają Hołownię

Jaki lider, taka cała opozycja? Wychodziłoby na to, że opozycji w Polsce praktycznie nie ma.

Lider opozycji? Niemal 60 proc. Polaków nie potrafi go wskazać, stwierdza DoRzeczy. Ankietowani musieli sami wskazać lidera opozycji, nie mieli do dyspozycji żadnej listy nazwisk. Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka uzyskał w sondażu 12,6 proc. wskazań. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został uznany za lidera przez 8,9 proc. badanych, a lider Polski 2050 Szymon Hołownia – przez 8 proc. Aż 59,1 proc. ankietowanych nie potrafiła wskazać żadnego lidera opozycji.
https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/169944/lider-opozycji-niemal-60-proc-polakow-nie-potrafi-go-wskazac.html
PAN NIKT Z MOCNYM POPARCIEM SPOŁECZNYM

Lokalni liderzy opuszczają Hołownię. „Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem” – czytamy w nagłówku TVP Info. Lokalni działacze Polski 2050 nagrali film skierowany do Szymona Hołowni. Zaangażowani w polityczny projekt byłego prezentera TVN mówią „dość” i odchodzą. – Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi – mówią na nagraniu, które opublikował „Wprost”.
https://www.tvp.info/51948796/szymon-holownia-lider-polska-2050-dostal-nagranie-od-dzialaczy-czujemy-sie-jak-bezdomni-kolesie-nagranie-tvp-info
W PARTII DIALOGU BRAKUJE DIALOGU?

Mucha znów krytykuje PO, pisze DoRzeczy. Była polityk Platformy Obywatelskiej po raz kolejny tłumaczyła powody swojego przejścia do Polski 2050. – Mówiłam, że bycie totalną opozycją nas zabije. Platforma tak bardzo zafiksowała się na tym, że nienawidzi PiS, iż przestała dostrzegać cokolwiek innego wokół siebie, przestała być autorefleksyjna. W ten sposób nie wygra się wyborów.
https://dorzeczy.pl/kraj/169949/mucha-znow-krytykuje-po-padly-mocne-oskarzenia.html
I TAKĄ MAMY OPOZYCJĘ

Rebelia przedsiębiorców ma za sobą społeczeństwo. Nawet wyborcy PiS pozytywnie o otwieraniu branż wbrew rządowym restrykcjom, donosi Business Insider. Trwanie rządu przy obecnych restrykcjach i utrzymywanie kilkudziesięciu branż w stanie “zamrożenia” może odbić się na jego notowaniach. Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Business Insider Polska wynika, że Polacy pozytywnie oceniają otwieranie się kolejnych branż wbrew rządowym zakazom. Przedsiębiorców popierają nawet wyborcy PiS.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sondaz-polacy-popieraja-lamanie-lockdownu-przez-przedsiebiorcow/ebf1tvm

WSZYSCY MAJĄ JUŻ DOŚĆ?

Garść złych informacji

Polska ma najbrudniejszą energię w Europie, stwierdza Rzeczpospolita. Produkcja prądu w naszym kraju jest już nie tylko najdroższa, ale też najbardziej emisyjna w UE. Tymczasem rząd rozmawia z górnikami o dotowaniu kopalń węgla przez dalsze niemal trzy dekady. Rok 2020 okazał się przełomowy dla europejskiej energetyki. Odnawialne źródła energii po raz pierwszy w historii stały się głównym źródłem energii elektrycznej w Unii Europejskiej – wynika z najnowszego raportu think tanków Ember i Agory Energiewende. W całej UE z OZE wytworzono 38 proc. prądu, a z paliw kopalnych 37 proc. Polska jawi się jako czarny punkt na tej coraz bardziej zielonej mapie Europy: w minionym roku udział energii z węgla i gazu sięgał u nas aż 83 proc., natomiast udział zielonej energii zaledwie 17 proc.
https://www.rp.pl/Energetyka/301249926-Polska-ma-najbrudniejsza-energie-w-Europie.html
DŁUGA DROGA PRZED NAMI

Dworczyk: nie mamy już wolnych szczepionek – cytuje Polsat News. 3,1 mln szczepionek, które dotrą do nas do 31 marca zostały już rozdysponowane. W tej chwili nie mamy wolnych dawek – powiedział w sobotę pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Zaapelował do seniorów, którzy chcą się jeszcze zapisać na szczepienia, by zostali w poniedziałek w domach i nie szli do przychodni, lecz skorzystali z infolinii, wysłali sms lub zarejestrowali się przez internet.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-24/szczepienia-w-polsce-konferencja-ministra-dworczyka-ogladaj-od-godz-1530/?ref=slider
ACH, TE OBLEGANE PRZYCHODNIE

14. emerytura “absurdalna, niepoparta żadnymi merytorycznymi argumentami” – komentują eksperci. Ustawa, która pozwoli na wypłatę jesienią 14. emerytury, obiecanej przez PiS jeszcze przed wyborami, przechodzi przez parlament. Eksperci emerytalni nie zostawiają jednak na pomyśle tego świadczenia suchej nitki – czytamy w “Rzeczpospolitej”. Absurdalna, niepoparta żadnymi merytorycznymi argumentami decyzja – mówią eksperci. Rząd szacuje, że 14. emeryturę otrzyma ok. 9,1 mln osób.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/14-emerytura-jesienia-komentarze/hneztpl
POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA MŁODYCH LUDZI?

Masowe protesty w Rosji. Zatrzymano już ponad 3 tysiące osób! Kolejny już dzień trwają masowe protesty w Rosji w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Jak podał podał portal OWD-Info, demonstracje i pikiety zorganizowano w 128 miastach i miejscowościach kraju. Do wyjścia na ulicę nie zniechęciły Rosjan nawet siarczyste mrozy. Rosyjska policja zatrzymała podczas protestów już 3 324 osoby. Jest to największa liczba osób zatrzymanych podczas demonstracji od czasu, gdy obrońcy praw człowieka zaczęli prowadzić te statystyki. W samej Moskwie zatrzymano aż 1 320 osób. Poza stolicą najwięcej osób zatrzymano w Petersburgu – 490, następnie w Nowosybirsku (96), Woroneżu (93) i Niżnym Nowogrodzie (90).
https://plotkibiznesowe.pl/2021/01/24/masowe-protesty-w-rosji-zatrzymano-juz-ponad-3-tysiace-osob/

Gnijące ryby, grożące bankructwa i biurokracja. To obecny obraz Wielkiej Brytanii po Brexicie, piszą Filary Biznesu. Pomimo głośnych fanfar, jakie wybrzmiały, gdy premier Boris Johnson podpisał umowę handlową z Brukselą w Wigilię Bożego Narodzenia, nowa rzeczywistość opuszczenia wspólnego obszaru celnego i regulacyjnego Unii Europejskiej już zaczęła dokuczać. Fakt, że umowa została zawarta zaledwie tydzień przed wejściem w życie oznaczał, że niebezpieczne zakłócenia dla niemal wszystkich firm, które polegały na płynnych łańcuchach dostaw, były nieuniknione. Zgodnie z danymi opublikowanymi w piątek przez IHS Markit, spadki wywołane Brexitem i pandemia koronawirusa popychają gospodarkę Wielkiej Brytanii do gwałtownego skurczenia się w pierwszym kwartale, co oznacza, że w grę wchodzi podwójna recesja.
https://filarybiznesu.pl/gnijace-ryby-grozace-bankructwa-i-biurokracja-obecny-obraz-wielkiej-brytanii-po-brexicie/a8319
PODWÓJNIE „NOWA NORMALNOŚĆ”?

Ciekawy pomysł PE

Parlament Europejski za prawem pracowników do bycia offline, informuje DW. Nowe przepisy dadzą pracownikom prawo do rozłączenia cyfrowego, w tym nie odbierania maili, smsów ani telefonów od pracodawcy, po godzinach pracy czy na urlopie. Bez ponoszenia za to żadnych konsekwencji. Parlament Europejski przyjął w czwartek (21.01.21) wieczorem rezolucję, w której wezwał Komisję Europejską do opracowania ogólnounijnych przepisów pozwalających pracownikom na cyfrowe odłączenie się od pracy.
https://www.dw.com/pl/parlament-europejski-za-prawem-pracowników-do-bycia-offline/a-56309278
BRZMI ROZSĄDNIE

Zbliża się przełom w procesach o kredyty we frankach, donosi Rzeczpospolita. SN rozstrzygnie wątpliwości dotyczące unieważniania niekorzystnych umów z bankami. Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że jeszcze w tym tygodniu pierwsza prezes SN Małgorzata Manowska ma skierować do całej Izby Cywilnej SN kilka pytań prawnych o rozstrzygnięcie spornych kwestii w sprawach o kredyty frankowe. Odpowiedzi na te pytania z pewnością ułatwią sądom, prawnikom oraz samym frankowiczom i bankom zakończenie ciągnących się od lat procesów. Wbrew ogromnym nadziejom głośny wyrok TSUE w sprawie Dziubaków sprzed ponad roku nie rozwiał wielu wątpliwości prawnych, za to przybyło spraw frankowych w sądach.
https://www.rp.pl/Nieruchomosci/301249933-Zbliza-sie-przelom-w-procesach-o-kredyty-we-frankach.html

Bill Gates udziela rad Bidenowi. Miliarder wie, jak uniknąć nadchodzącej katastrofy. Znany miliarder i założyciel Microsoftu Bill Gates zaadresował swój tekst do władz USA, a przede wszystkim nowej administracji pod przewodnictwem Joe Bidena, który został właśnie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Amerykański finansista podzielił się z politykami kilkoma wskazówkami, które mogą uchronić nas przed nadchodzącą katastrofą.

Bill Gates wskazał cztery sposoby na zwalczanie niekorzystnych zmian klimatycznych:

  • zwiększanie podaży innowacji, tj. tworzenie rozwiązań przyjaznych środowisku,
  • kreowanie popytu na innowacje dzięki działaniom rządu, choćby zgłaszaniu zapotrzebowania na czystą energię,
  • myślenie w sposób globalny, czyli uwzględniający inne kraje poza USA,
  • przygotowywanie się na nadchodzące zmiany, które trudno będzie zahamować.

https://plotkibiznesowe.pl/2021/01/23/bill-gates-udziela-rad-bidenowi-miliarder/

Demokraci chcą amerykańskiego 500 plus, piszą Filary Biznesu. Demokraci w Kongresie USA przygotowują ustawę, która przewiduje 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej sześciu lat oraz 250 USD w wieku 6-17 lat – informuje dziennik “Washington Post”, powołując się na swe źródła na Kapitolu. Zgodnie ze wstępnym projektem rząd miałby przekazywać rodzicom czeki lub przelewy o wartości 300 USD miesięcznie na dziecko w wieku poniżej 6 lat i 250 USD co 30 dni na dziecko w wieku od 6 do 17 lat. To oznacza wsparcie dla amerykańskich rodzin na poziomie 3600 lub 3000 USD na jedno dziecko w ciągu całego roku.
https://filarybiznesu.pl/demokraci-chca-amerykanskiego-500-plus/a8315
STANY ZGAPIAJĄ PROGRAM OD PISU!!! (TAK NAPRAWDĘ TO NIE)

Krzysztof Nowicki nowym wiceprezesem Grupy Lotos, donosi PulsHR. Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała w piątek Krzysztofa Nowickiego na stanowisko wiceprezesa zarządu Grupy Lotos ds. fuzji i przejęć z dniem 26 stycznia – poinformowała spółka. Krzysztof Nowicki ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył także studia podyplomowe w zakresie prawa spółek na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego.
https://www.pulshr.pl/zmiany-kadrowe/krzysztof-nowicki-nowym-wiceprezesem-grupy-lotos,79057.html

Liderem opozycji został Pan Nikt. Narzekamy na rząd, opozycję też mamy słabą. Co robić? Jak żyć? Na kogo głosować?

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close