Doradztwo biznesoweGospodarkaMotoryzacjaPaństwoŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Elon Musk przez wpis na Twitterze stracił 15 miliardów dolarów

Elon Musk tweetuje

Mimo inwestycji w Bitcoina, która przyniosła ponad miliard dolarów zysku, Tesla zanotowała w poniedziałek spadek wartości akcji o ponad 8,5%. Bloomberg, który analizuje majątki najbogatszych ludzi świata, Elon Musk, właściciel Tesli, SpaceX, The Boring Company i Neuralink stracił w jeden dzień aż 15,2 mld dolarów.

Spadki na amerykańskiej giełdzie były wynikiem… Tweeta Elona Muska. „Scenariusz twitterowy”. To dobrze znana wśród inwestorów z Wall Street sytuacja, w której Elon Musk postanawia coś skomentować na Twitterze, a to ma wpływ na akcje jednej z jego firm. Tak stało się i tym razem.

Miliarder stwierdził na Twitterze, że jego zdaniem kurs Bitcoina „wydaje się za wysoki”. Na Tweeta zareagowały akcje Tesli, która w styczniu zainwestowała w Bitcoina aż 1,5 mld dolarów i zapowiedziała, że zamierza rozważyć przyjmowanie płatności za swoje samochody w formie tej kryptowaluty.

Miliarder już w zeszłym tygodniu spadł z pierwszego miejsca rankingu najbogatszych ludzi świata i ponownie wyprzedził go wtedy Jeff Bezos. Aktualnie Elon Musk dysponuje majątkiem w wysokości 183,4 mld dolarów, a Jeff Bezos – 186,3 mld. Przez swojego najnowszego Tweeta Musk stracił 15 miliardów dolarów.

Facebook dogadał się z australijskim rządem i zniesie cenzurę mediów

Elon Musk ma ambitne plany

Elon Musk raczej nie należy do osób, które przejmą się spadkiem swoich akcji. Miliarder snuje już bardzo ambitne plany na przyszłość. Jego firma SpaceX zamierza dostarczać internet przez satelity z megakonstelacji Starlink. Internet już teraz zbiera bardzo dobre recenzje, a w wielu rejonach USA gwarantuje prędkości wyższe od dostawców naziemnych. Musk przekonuje, że wkrótce będzie jeszcze lepiej.

Elon Musk podzielił się planami rozwoju projektu Starlink z użytkownikami Twittera. Miliarderogłosił, że w 2021 roku prędkość przesyłu danych ma wzrosnąć dwukrotnie. Obecnie korzystający z usług Starlink mogą liczyć na przepustowość wynoszącą od 50 do 150 megabitów na sekundę, choć zdarzało się, że w niektórych przypadkach sięgała ona nawet 215 Mb/s.

Poza prędkością łącza poprawie ma ulec także opóźnienie transmisji danych. Docelowo Starlink ma zapewnić swoim użytkownikom szybkie łącze internetowe o niskim poziomie tzn. lagów. Na chwilę obecną opracowywany przez firmę SpaceX program jest testowany przez 10 tysięcy użytkowników. Elon Musk chce jednak dostarczać internet na całym świecie.

Znaczna część globu do końca roku, cały świat w 2022, następnie skupimy się na usuwaniu białych plam.

– napisał na Twitterze.

Źródło: Wprost, Bloomberg, Business Insider

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close