PaństwoPolitykaPolska

Konfederacja ma problem z dachem w Sejmie. Czyżby SPISEK? xD

Konfederacja to jedna z najbarwniejszych polskich partii. Wielu z nich jest zwolennikami skrajnych teorii spiskowych, począwszy od kontroli świata przez Billa Gatesa, a kończąc na negacji COVID-19. Teraz jednak dochodzi coś jeszcze innego. Spisek samych konstruktorów polskiego Sejmu.

Posłowie Konfederacji lubią o sobie od czasu do czasu przypomnieć. Choć głównym celem “skandali” jest jedynie zaznaczenie swojej obecności na sali plenarnej, to jednak trzeba przyznać, że się im udaje. Najpierw Grzegorz Braun strzelił focha, bo nie chciał założyć maseczki. Naczelny foliarz Polski stwierdził, że nie będzie się zabezpieczał, bo “covida nie ma”, zatem zagrożono mu odebranie uposażenia poselskiego i wyproszono z Sejmu.

Konfederacja i jej prawdziwe oblicze o elektrowni atomowej w Polsce

Z tego powodu na mównicę wszedł Krystian Kamiński, który z powagą stwierdził, że:

Chciałbym poinformować o spisku. Czy to przypadek, ze akurat nad posłami Konfederacji przecieka dach i zlatuje na nas woda? Czy możemy we wniosku formalnym wnioskować o to, żebyśmy chociaż parasolki dostali? Ja uważam, ze to spisek przeciwko naszemu kołu i chcę interwencji marszałka w tym momencie.

Na skargę odpowiedział wicemarszałek Piotr Zgorzelski z PSL:

Panie pośle, myślałem, że ten wniosek będzie miał charakter bardziej formalny. Ale jeżeli rzeczywiście posłom Konfederacji pada deszcz na głowę, to taki temat zgłosimy do Kancelarii Sejm.

Konfederacja ma problem w Sejmie?

Na “spisek” poskarżył się również Jakub Kulesza, który na Twitterze stwierdził, że jest to “dość podejrzane”:

Czyżby naprawdę nawet dach polskiego Sejmu wyrażał swoje zdanie na temat Konfederacji? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Źródło: Wprost

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close