Zdrowie i medycyna

Polski lekarz nie wytrzymał. Zdradził szokującą prawdę o systemie szczepień wg PiS

Marek Zawadzki, lekarz specjalista chorób wewnętrznych, postanowił wypowiedzieć się na temat chaosu przygotowanego przez PiS w służbie zdrowia. Przez liczne problemy techniczne w systemie rejestracji nie jest w stanie ani leczyć pacjentów, ani nawet zarejestrować chętnych na szczepienia. Według niego granica została przekroczona.

Lekarz napisał na Twitterze, oznaczając profil rządowy “Szczepimy się”, że wciąż pojawia się problem z rejestracją pacjentów. Okazuje się, że przez problemy techniczne system, za który odpowiedzialni są urzędnicy PiS, nie jest w stanie dobrze zapisać osób chętnych na szczepienia przeciwko COVID-19. W bardzo dosadnych słowach napisał, że system wyrzucił jego pacjentów, na poczet osób z zewnątrz:

Na te zarzuty odpowiedział rządowy profil #SzczepimySię, że został poinformowany o podmianie slotów na zewnętrznych pacjentów. Problem jedynie w tym, że według lekarza nie jest to prawda.

Profil prowadzony przez urzędników PiS dalej przekonywał, że w tej sprawie został poinformowany, ponieważ “cały czas wysyłane są do lekarzy prośby o uzupełnianie tych slotów.” Problem jedynie w tym, że specjalista uważa, że to także manipulacja:

Czy to koniec pandemii COVID-19? Polski analityk ma dobre nowiny!

Lekarz wyjaśnił również, że to wina systemu, za który wprost odpowiedzialny jest minister zdrowia Adam Niedzielski. Centralny chaos, który dotyka coraz większą ilość placówek, nie pomaga w rozładowaniu służby zdrowia, a tym samym grozi jeszcze większą zapaścią.

To nie pierwszy raz, kiedy dr Marek Zawadzki jest wściekły na działanie systemu rejestracyjnego. Na początku kwietnia opisał, że przez udostępnienie jednej platformy do wszystkiego, system po prostu nie nadąża. Przez problemy techniczne oraz brak jakiegokolwiek planowania, lekarze w Polsce nie mogą nawet wydawać recept, ani rejestrować pacjentów. Również w bardzo dosadnych słowach przekazał swoje niezadowolenie:

Czy rząd PiS odpowiada za obecny chaos w służbie zdrowia?

Dr Marek Zawadzki ma jednak teorię, dlaczego tak się dzieje. Według specjalisty cała akcja ze szczepieniami to zwykła PR, aby rząd PiS mógł pochwalić się, że “coś robią”. Pragną bowiem przykryć swoją nieudolność i brak jakiejkolwiek strategii odgórnej, która doprowadziła do nadmiarowych zgonów zarówno przez COVID-19, jak i brak należytego leczenia. Według Zawadzkiego jest to brak profesjonalizmu utrudnia życie zarówno lekarzom, jak i pacjentom:

Jakie są problemy ze służbą zdrowia za rządów PiS?

Problemem jest również brak sprawnej logistyki. Do wielu punktów zostają przywożone szczepionki już rozmrożone, wiec punkty muszą szczepić w jak najkrótszym czasie, ryzykując przy tym utratę preparatów. Tak było również w rzeszowskiej klinice Medyk, gdzie lekarze otrzymali dawki, które musieli użyć raptem w ciągu 3 dni. Z tego powodu musieli zaszczepić jak największą ilość ludzi, aby uniknąć zmarnowania preparatów.

W Rzeszowie szczepią wszystkich na COVID-19 bez względu na wiek i bez rejestracji!

Dodatkowym kłopotem jest chaos w przekazywaniu informacji przez ministra Dworczyka z PiS. Raz jesteśmy informowani, że osoby powyżej 40. roku życia mogą być szczepione od razu, a kilka godzin później ta decyzja zostaje odwołana.

Lekarz wyjaśnił przy tym, że problemy z rządowym programem wpływają także na komfort i bezpieczeństwo pacjentów:

Brakuje również systemu szkoleń i kadry informatycznej, która na bieżąco będzie naprawiała usterki i problemy z serwerem. Sytuacja ta jest na tyle poważna, że w rzeczywistym stopniu może zagrozić pacjentom. A to powinno zostać rozwiązane w pierwszej kolejności.

Źródło: Marek Zawadzki Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close