Biznesowi celebryciPolitykaPolska

Wójt Gminy Grunwald mści się na radnych mających córki lesbijki, bo mu OBNIŻONO pensję?

Wójt Gminy Grunwald, Adam Szczepkowski napisał w ostatnim czasie do premiera o w jego opinii “skandalicznej sytuacji”. Lokalny polityk stwierdził, że nie jest dopuszczalne, aby dwie radne miały córki… lesbijki. To według niego niemoralne i grzeszne. Dlatego musiał się wypłakać premierowi, aby ten “coś w tej sprawie zrobił”.

Gazeta Olsztyńska poinformowała w niedzielę, że Szczepkowski napisał również, że jedna z radnych leczy się psychiatrycznie. Wszystko po to, aby podważyć kompetencje kobiet na forum publicznym. Co więcej, pismo wysłał również do prezydenta oraz dwóch ministrów. Stwierdził, że sytuacja w gminie jest utrudniana “przez złych ludzi” i “nie ma jak pracować”. W liście zarzuca również, że dyrektorka jednej ze szkół “przywłaszczyła sobie 300 tysięcy złotych” oraz że doszło do kradzieży kart do głosowania.

Sprawa szybko została podłapana przez media, ponieważ Adam Szczepkowski, to lokalny działacz PiS, który został wystawiony przez partię w 2018. Zastąpił na stanowisku Henryka Kacprzyka, który pełnił tę funkcję przez prawie 30 lat.

Źródło: Adam Szczepkowski Facebook

Adam Szczepkowski atakuje mniejszości seksualne w gminie Grunwald

W liście poskarżył się na “układ”, który uniemożliwia mu sprawowanie władzy w gminie. Według niego radni przeszkadzają mu w rozwoju miasta oraz nie pozwalają na “poprawę funduszy”. Problem jedynie w tym, że we wrześniu zeszłego roku nie otrzymał wotum zaufania, a radni zagłosowali za obniżką jego pensji.

Dokument do Morawieckiego bardzo zbulwersował lokalnych działaczy z Olsztyńskiego Marszu Równości, którzy nie zgadzają się ze stygmatyzacją osób chorych psychicznie i chorych psychicznie. Jak wynika z oświadczenia Emilii Bartkowska-Młynek w rozmowie z Gazetą Olsztyńską:

[…] wójt wykorzystuje informacje o orientacji seksualnej córek radnych do sugerowania, że nie mają one kompetencji do obejmowanych przez nie stanowisk. Stanowczo sprzeciwiamy się takim działaniom, szczególnie po zachowaniu Krystyny Pawłowicz, która w tamtym tygodniu rozpoczęła nagonkę na 10-letnią transpłciową dziewczynkę i po bardzo smutnej wiadomości, również z poprzedniego tygodnia, o popełnieniu samobójstwa przez nastoletnią osobę LGBT+. […] Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców osób LGBT+ .

“Strefy wolne od LGBT” mogą stracić unijne fundusze

Do sprawy również odniósł się dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Mariusz Sieniewicz. Według niego sprawa jest bardzo bulwersująca, ponieważ dotyka dzieci lokalnych polityków, co jest “karygodną deprecjacją”:

 

Źródło: Mariusz Sieniewicz Facebook

Wójt Gminy Grunwald ma ogromny majątek, ale mimo to mści się na radnych za obniżkę pensji

Tymczasem Adam Szczepkowski prawdopodobnie się obecnie mści na radnych, za obniżkę swojej pensji. I to mimo ogromnych zarobków i pokaźnego majątku, który posiada. Jak wynika z oświadczenia majątkowego za rok 2019, wójt gminy Grunwald zarobił 99,6 tysięcy złotych z samej “pracy” na rzecz miasta.

Polityk posiada także dwa domy: 110 m2 o wartości 600 000 złotych i większy 130m2 za 900 000 złotych. Jeździ również Volvo XC90 (2019 r). Cena nowego samochodu waha się od 200 tysięcy do 400 tysięcy złotych, w zależności od wersji. Ponadto posiada oszczędności w wysokości 170 tysięcy złotych.

Wójt gminy Grunwald jest także właścicielem sporych połaci ziemskich. Jak wynika z oświadczenia, posiada ponad 254 hektarów działek rolnych o wartości 14 milionów złotych. Mimo to nie spodobał mu się fakt, że będzie miał niższą wypłatę i przekonuje, że lokalni działacze “sprzeciwiają się jego woli”.

Źródło: WTV, Biuletyn Grunwald – Oświadczenie wójta gminy

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close