Biznesowi celebryciPaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Japońska księżniczka Mako straciła królewski status, by poślubić ukochanego

Księżniczka Mako zrezygnowała ze statusu dla ukochanego

Historia brzmi jak z filmu romantycznego, ale wydarzyła się naprawdę. Japońska księżniczka Mako poślubiła swojego ukochanego z college’u, Kei Komuro, tracąc tym samym swój królewski status. Zgodnie z japońskim prawem, żeńskie członkinie rodziny cesarskiej tracą swój status po ślubie z „pospolitym” partnerem. Księżniczka Mako pominęła również zwyczajowe rytuały królewskiego ślubu i odrzuciła zapłatę oferowaną królewskim kobietom po ich odejściu z rodziny. Jest pierwszą kobietą z rodziny królewskiej, która odmówiła obu.

Oczekuje się, że po ślubie para przeprowadzi się do Stanów Zjednoczonych, gdzie pan Komuro pracuje jako prawnik. Ten ruch przyciągnął nieuniknione porównania z brytyjską rodziną królewską Meghan Markle i księciem Harrym, dzięki czemu nowożeńcy zyskali przydomek „Japan’s Harry and Meghan”. Podobnie jak Meghan Markle, również Kei Komuro został poddany intensywnej kontroli od czasu ogłoszenia jego związku z Mako. Ostatnio został skrytykowany za noszenie kucyka po powrocie do Japonii. Niektóre brukowce i użytkownicy mediów społecznościowych uważali, że jego fryzura – postrzegana jako niekonwencjonalna w Japonii – nie pasuje do kogoś, kto chce poślubić księżniczkę. We wtorek odbył się również protest przeciwko małżeństwu pary.

Na wtorkowej konferencji prasowej księżniczka Mako powiedziała, że ​​przeprosiła za wszelkie kłopoty, jakie niesie ze sobą jej małżeństwo.

Bardzo przepraszam za spowodowane niedogodności i jestem wdzięczna za tych, którzy nadal mnie wspierają. Dla mnie Kei jest niezastąpiony – małżeństwo było dla nas koniecznym wyborem.

– powiedziała zgodnie z raportem NHK.

Pan Komuro dodał, że kocha panią Mako i chce z nią spędzić życie.

Kocham Mako. Mamy tylko jedno życie i chcę, żebyśmy spędzili je z tym, kogo kochamy. Jest mi bardzo smutno, że Mako była w złym stanie psychicznym i fizycznym z powodu fałszywych oskarżeń.

– powiedział Komuro zgodnie z raportem AFP.

Przez lata wokół pary było nadmierne zainteresowanie mediów, co spowodowało, że księżniczka cierpi na zespół stresu pourazowego.

IKEA dostarczy do domu jedzonko, w tym ich słynne klopsiki

Tsunami hejtu

Księżniczka Mako opuściła swoją rezydencję w Tokio około 10:00 czasu lokalnego we wtorek, aby zarejestrować swoje małżeństwo, kłaniając się kilka razy swoim rodzicom, księciu Fumihito i księżnej Kiko. Uściskała również swoją młodszą siostrę przed wyjazdem. , jak wcześniej powiedziała Imperial Household Agency (IHA).

We wtorek pokazano ludzi protestujących przeciwko małżeństwu w japońskim parku. Pojawiło się wiele haseł poruszających kwestie finansowe wokół rodziny pana Komuro, a konkretnie jego matki. Była księżniczka zaręczyła się z Kei Komuro w 2017 roku i para miała wziąć ślub w następnym roku. Jednak małżeństwo zostało opóźnione z powodu twierdzeń, że matka pana Komuro miała problemy finansowe – podobno wzięła pożyczkę od swojego byłego narzeczonego i nie spłaciła mu pieniędzy. Pałac zaprzeczył, że opóźnienie było z tym związane, chociaż książę Fumihito powiedział, że ważne jest, aby załatwić kwestie finansowe przed ślubem pary.

Według tokijskiego korespondenta BBC, Ruperta Wingfield-Hayesa, prawdziwym powodem niechęci do Komuro wydaje się być wśród konserwatywnych Japończyków, którzy uważają, że nie jest godnym partnerem dla siostrzenicy cesarza.

Kei Komuro – który otrzymał ofertę pracy od czołowej nowojorskiej kancelarii prawniczej – ma skromne pochodzenie, a lokalne tabloidy spędziły lata na kopaniu brudów na jego rodzinę, w tym zarzutów wobec jego matki. Reakcja niektórych mediów i ludzi w Japonii na związek księżniczki Mako i Kei Komuro uwydatniła presję, z jaką mierzą się kobiety w japońskiej rodzinie cesarskiej. Księżniczka Mako nie jest pierwszą kobietą w japońskiej rodzinie królewskiej, która została w ten sposób dotknięta.

Jej babcia, cesarzowa Emerita Michiko, chwilowo straciła głos prawie 20 lat temu, kiedy została skrytykowana przez media jako nieodpowiednia na żonę cesarza. Jej ciotka, cesarzowa Masako, wpadła w depresję po tym, jak została oskarżona o to, że nie dała męskiego potomka. Królewskie kobiety zostały zmuszone do ścisłego przestrzegania pewnych oczekiwań – muszą wspierać swoich mężów, urodzić dziedzica i stać na straży japońskich tradycji. Jeśli zawodzą, są ostro krytykowane. Dotyczy to również księżniczki Mako, która powiedziała, że ​​zrezygnuje ze swojego królewskiego statusu. Jednak nawet to nie wystarczyło, by powstrzymać ataki na nią, jej męża i ich małżeństwo.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close