Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMediaPaństwoPolska

Jaś Kapela promował piractwo? Krzysztof Stanowski nie miał litości

Jaś Kapela to bez wątpienia jeden z antybohaterów ostatnich tygodni. Wszystko przez jego zachowanie w Hejt Parku u Krzysztofa Stanowskiego, który obecnie nie raz punktuje jego zachowanie. Ostatnio po raz kolejny pokazał, że za nie chce płacić za pewne materiały prasowe. A poszło dokładnie o portal DoRzeczy i pay-per-view, który był wymagany do przeczytania artykułu.

Jaś Kapela na Twitterze prosił, aby ktoś przesłał mu screena z artykułu dostępnego na stronie DoRzeczy.pl. Dziennikarz z prawicowego portalu krytycznie odniósł się w nim do wypowiedzi “poety”. Z tego powodu redaktor Krytyki Politycznej chciał dowiedzieć się szczegółów. A że artykuł był płatny, to Kapela chciał obejść zasady, oczywiście w swoim stylu.

Jaś Kapela założył Patronite i prosi o wsparcie. Zarobił całe 35 zł

Na swoim profilu napisał:

Ktoś ma dostęp do @DoRzeczy_pl i podeśle mi skrina? Przecież nie wykupię abobamentu, żeby przeczytać, co za bzdury o mnie piszą ;p

Jego wypowiedź szybko spotkała się z krytyką, w której brylował Krzysztof Stanowski. Dziennikarz sportowy szybko podsumował prośbę Kapeli w kilku słowach:

To byłaby kradzież czyjejś pracy. Musielibyśmy wówczas wymyślić jakiś podatek w formie rekompensaty. Np. 4 procent od koszul flanelowych na rzecz dziennikarzy.

Jaś Kapela ponownie wzbudza kontrowersje na Twitterze

Stanowski nawiązał w ten sposób do opłaty reprograficznej, czyli głośnego sporu z Kapelą. Danina ma obciążyć wszystkich Polaków, a pieniądze przekazać w formie “dotacji” takim “artystom”, jak Jaś Kapela. Przynajmniej tak wygląda w teorii, choć w realiach zapewne całkowicie to inaczej będzie wyglądać.

Jaś Kapela trafi do więzienia na 3 lata, bo nie zgłaszał gwałcicieli?

Tymczasem są pewne atuty wypowiedzi Jasia Kapeli na Twitterze. Bo można się przynajmniej z nich pośmiać. A samo w sobie proszenie o nielegalne kopiowanie treści, to zwykłe piractwo. I taki “artysta” oraz “dziennikarz”, jak Kapela doskonale powinien o tym wiedzieć.

Źródło: DoRzeczy.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close