InwestycjeWarszawa

Warszawa: na ulicy Sokratesa przybędzie 110 drzew i setki krzewów

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, ruszają prace przebudowy bielańskiej ulicy Sokratesa. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają do pięciu miesięcy. To pokłosie tragicznego wypadku z 2019 roku, kiedy kierowca BMW potrącił pieszego na pasach. Ofiarą był 33-letni mężczyzna, który przechodził przez pasy ze swoim dzieckiem w wózku i małżonką.

Warszawa inwestuje w nową infrastrukturę. Ma być bezpieczniej i bardziej zielono

Rafał Trzaskowski po tragedii z 2019 niemal od razu polecił przesunięcie pieniędzy z budżetu tak, aby przeprowadzić gruntowną modernizację ulicy Sokratesa w Warszawie. Dzięki temu infrastruktura stanie się o wiele bezpieczniejsza i przyjazna dla pieszych. Początek robót rozpocznie się w poniedziałek 12 lipca.

Warszawa: Dzięki tej mapie dowiesz się, gdzie najlepiej mieszkać

Według planów drogowcy rozpoczną przebudowę ulicy od rozebrania wysepek na środku jezdni i azyli na przejściach dla pieszych. Prace rozpoczną się od strony ulicy Wólczyńskiej, więc wszyscy mieszkańcy muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami. Ruch pojazdów w ciągu ulicy Sokratesa pomiędzy ulicami Wólczyńskiej a Kasprowicza będzie odbywał się po jednym pasie na każdej stronie jezdni. Ponadto jak przekazano w oficjalnym komunikacie:

Wyjazd z ul. Petofiego na ul. Sokratesa będzie możliwy wyłącznie w prawo. Tak samo jak z ul. Szekspira. Przejazdy na wysokości ul. Tołstoja, parkingu w rejonie ul. Balzaka i ul. Kaliszówka pozostaną bez zmian. Także organizacja ruchu pieszych i rowerzystów nie ulegnie zmianie w tym etapie.

Źródło: Um.warszawa.pl

Ponadto w poniedziałek 19 lipca drogowcy rozpoczną roboty po południowo-wschodniej stronie jezdni. Z kolei na ulicach Conrada i Przy Agorze zostaną wytyczone specjalne lewoskręty. Zgodnie z informacjami podanymi przez Urząd Miejski w Warszawie:

Wyjazdy z ul. Petofiego i z ul. Tołstoja na ul. Sokratesa zostaną zamknięte. Zalecany jest objazd do ul. Wolumen i ul. Wółczyńskiej. Wjazdy na parking w rejonie ul. Balzaka i vis a vis ul. Kaliszówka zostaną zawężone do 5 m szerokości i będą funkcjonowały zarówno jako wjazd i wyjazd. Wyjazd z ul. Szekspira w ul. Sokratesa będzie możliwy wyłącznie w prawo. Organizacja ruchu na ciągu pieszo-rowerowym po stronie nieparzystej ul. Sokratesa pozostanie bez zmian. Po drugiej stronie ulicy chodnik zostanie zawężony do około 2 m.

Warszawa zmienia się nie do poznania. Priorytetem ekologia i bezpieczeństwo mieszkańców

Prace na ulicy Sokratesa potrwają do 5 miesięcy. Zgodnie z planami, po tym czasie ulica zmieni się całkowicie, będzie przede wszystkim bardziej bezpieczna dla mieszkańców, którzy obawiali się powtórki z tragedii z 2019. Chodnik zostanie dwukrotnie poszerzony, a droga rowerowa będzie oddzielona od jezdni pasem zieleni.

Co więcej, na ulicy Sokratesa znacznie zwiększy się liczba drzew, ponieważ do istniejących dołączy aż 110 kolejnych i setki nowych krzewów. Ponadto powstaną ogrody deszczowe, które będą separować różne rodzaje ruchu.

Końcową formą modernizacji będzie remont nawierzchni i wymiana oświetlenia. Obecne prace już trwają od ulicy Wólczyńskiej.

Warszawa: 85-letni właściciel Radio Cafe bankrutuje! Musiał sprzedać mieszkanie…

Jak przekazał Tamás Dombi, dyrektor Biura Zarządzania Ruchem Drogowym w rozmowie z radiem RDC:

Projekt zakłada przekrój ulicy Sokratesa o jednym pasie ruchu w każdą stronę o szerokości 3,25 metrów. Obok tych pasów będzie raz po jednej, raz po drugiej stronie miejsce na parkowanie. Ścieżka rowerowa, która obecnie prowadzi tuż obok chodnika bez żadnej separacji zostanie zsunięta na miejsce obecnego skrajnego pasa i będzie rozdzielona od pieszych.

Źródło: Um.warszawa.pl

Źródło: RDC.pl, um.warszawa

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close