Nieruchomości

Warszawa: Dzięki tej mapie dowiesz się, gdzie najlepiej mieszkać

Planujesz kupić lub wynająć mieszkanie w stolicy? Koniecznie się zapoznaj.

Warszawa. Zakup lub wynajęcie mieszkania w stolicy często jest powodem do wielu kłopotów. Największym zmartwieniem inwestorów jest nie tylko cena nieruchomości, ale również problem z dojazdem do centrum. Z tego powodu opracowano mapę, która pomoże znaleźć najlepsze miejsce do zamieszkania. Oraz co najważniejsze – pokaże jak długo zajmie nam dojazd do centrum miasta.

Warszawska Miejska Pracownia Planowania Przestrzennego przygotowała mapę, dzięki której każdy mieszkaniec będzie mógł sam sprawdzić, ile czasu potrzebuje na dojazd do centrum, który wyznaczono na rondo Romana Dmowskiego.

Warszawa: 85-letni właściciel Radio Cafe bankrutuje! Musiał sprzedać mieszkanie…

Chcesz zamieszkać w Warszawie? Sprawdź, jak długo będziesz jechać do centrum

Na mapie wyszczególniono rejony, których dojazd do centrum można uznać za przyzwoity (do 30 min). Na mapie zaznaczono również miejsca czerwone, w których dojazd do centrum zajmie powyżej 75 minut.

Eksperci wskazują, że można ominąć taki problem dzięki, “układu transportu szynowego, który zapewnia szybki dostęp do centralnych obszarów miasta”. To właśnie mieszkańcy dzielnic, którzy mają dostęp do metra, mogą dostać się do centrum do 30 min. W analizie przygotowanej przez władze Młocin czytamy, że:

W Warszawie są obszary z intensywną zabudową i wysoką gęstością zaludnienia bez dostępu do transportu szynowego. Są to: Dolny Mokotów, Stegny, Gocław. Osiedla te obsługuje wyłącznie komunikacja autobusowa.

Fundacja Starzyńskiego przekonuje także, że taki dług czas dojazdu mieszkańców do centrum wymusza na nich wybór samochodu:

Widać jak na dłoni, że w tym aspekcie mamy Warszawę dwóch prędkości. Tam, gdzie jest transport szynowy, czasy dojazdu są z reguły akceptowalne. Tam, gdzie go nie ma – jest źle bądź wręcz fatalnie. Dojazd powyżej godziny, czy zwłaszcza dojazd powyżej 75 minut jest nieznośny i należy się spodziewać, że mieszkańcy tych terenów wybiorą samochody. Zwężając ulice i próbując zmusić mieszkańców do komunikacji zbiorowej Ratusz najbardziej uderza właśnie w nich.

Miejska Pracownia Planowania Przestrzennego opracowała mapkę pokazującą, ile trwa dojazd do centrum Warszawy (Rondo…

Opublikowany przez Fundacja Starzyńskiego Piątek, 21 maja 2021

Warszawa: Pierwsze mieszkanie dla bezdomnych osób LGBT+

Są dzielnice w Warszawie, z których dojazd do centrum trwa powyżej 75 min

Niestety tam, gdzie nie ma ani tramwajów, ani tym bardziej metra – dojazd jest znacznie utrudniony, co wskazuje na potrzebę wprowadzenia planu modernizacji:

Najsłabsza dostępność do transportu zbiorowego występuje w obrzeżnych obszarach Warszawy. To dlatego mieszkańcy tych osiedli korzystają głównie z samochodów, aby dojechać do centrum.

Mapa nie jest jednak w pełni precyzyjna. Jak jednak wskazują internauci, brakuje na niej kilku istotnych czynników:

  • Brakuje też uwzględnienia możliwości dojazdu SKM, KM i WKD istniejącymi liniami kolejowymi + podróży kombinowanej z uwzględnieniem kolei.
  • Problemem nie są odległości a niewłaściwe skonstruowane połączenia różnych środków transportu publicznego. Dla przykładu z Legionowa do centrum Warszawy można dojechać SKM, też z przesiadką do metra w niecałe 30 minut. Np. na Choszczówce jest przystanek kolejowy, pozbawiony skomunikowania z pozostałymi osiedlami na Białołęce. Co więcej brak tam w ogóle przystanku autobusowego. W tym kierunku należy iść – to jest kuriozum.

Niemniej jednak warto zapoznać się z tymi informacjami, a nuż się przyda komuś w przypadku chęci zakupu, lub wynajęcia mieszkania.

Źródło: Domiporta.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close