MediaPaństwoPolitykaPolska

Paweł Kukiz głosując za Lex TVN udowodnił, że jest przystawką PiS-u

Paweł Kukiz wraz z innymi “antysystemowcami” po raz kolejny udowodnił, że jest zwykłą przystawką PiS. Wraz ze swoimi kolegami partyjnymi wsparli ustawę “LexTVN”, która de facto ma na celu odebrać opozycji dostęp do wolnych mediów. Sam nie widzi w sobie winy, a wręcz przeciwnie – twierdzi, że walczy o dobro obywateli, choć hipokryzji nauczył się niemal do perfekcji.

Ustawa #LexTVN to przykład patologii władzy i walki z wolnością słowa

W głosowaniu nad odebraniem koncesji TVN wzięły udział wszystkie partie w Sejmie. PiS nie zdecydował się na poprawkę Porozumienia Jarosława Gowina, które definitywnie zakończyłoby spór i wytrąciłoby Kaczyńskiemu i jego świcie argument o “wpływach Rosji”. Sam Suski stwierdził, że ustawa ma na celu “jedynie” uszczelnienie systemu europejskiego, choć wszyscy wiedzą, że nie jest to prawda.

Donald Tusk uderzył w Przemysława Czarnka i PiS: Banda płaskoziemców!

To dość dziwne, ponieważ poseł Stanisław Bukowiec z Porozumienia zaproponował poprawki, aby koncepcję otrzymały nie tylko kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego, ale także Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Oznaczałoby to, że Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia również nie miałyby z tym problemu.

Suski jednak zaparcie twierdził, że “chodzi mu wolność” i “krzywdy ludziom to nie zrobi”. Problem tylko w tym, że zrobi – a skrajni socjaliści z PiSu, którzy twierdzą, że walczą o demokrację, pokazali swoją twarz. Taką, która godzi w biznesy, wolność i pluralizm w mediach. Za mało im było łamania konstytucji, chciałoby się powiedzieć. Teraz Kaczyński ze spółką idą nie tylko drogą Orbana – ba, oni idą drogą Putina.

Paweł Kukiz tańczy, jak PiS mu zagra i już nawet się z tym nie kryje

Ustawa Lex TVN mogłaby jednak nie przejść, gdyby nie fakt, że swoje trzy grosze dołożył Paweł Kukiz, który wraz z kolegami zatańczył tak, jak Kaczyński zagrał. Sam pół-polityk pół-muzyk stwierdził, że przecież jego poprawka utrudni PiS-owi przejęcie TVN-u. Oj jak bardzo nasz Paweł się myli, oj jak bardzo.

Poprawka zgłoszona przez posła Jarosława Sachajko z koła Kukiz’15 dotyczyła bowiem zakazu możliwości wykupu zbywanych akcji przez spółki Skarbu Państwa. Problem w tym, że to zwykła zasłona dymna, ponieważ PiS na pewno coś wymyśli. W końcu nie bez powodu Suski od razu się zgodził na tę “poprawkę”.

Wybaczcie ten ton, zapewne jest dużo w nim emocji, ale uderzenie w biznesy, wolność gospodarczą i podstawowe prawa demokracji już dawno zostały złamane. Teraz rząd próbuje się usprawiedliwiać, sprzedawać “Polski Ład” w rządowej telewizji. Ale krok po kroczku prawa demokratyczne są nam zbywane i już niedługo możemy obudzić się w państwie, gdzie demokracja będzie jedynie wytartym frazesem.

I do tego właśnie zmierza PiS ze swoją otoczką oraz Pawłem Kukizem, niegdyś “opozycjonistą”.

Szymon Hołownia jednym zdaniem zaprzepaścił koalicję z Donaldem Tuskiem?

PiS i Paweł Kukiz na drodze do dyktatury. Odebranie koncesji TVN to prosta droga do dyktatury

Teraz czas na przedłużenie koncesji TVN kończy się 26 września. Wówczas telewizja nie będzie mogła nadawać w naszym kraju, co oczywiście na rękę Kurskiemu oraz rządowi. Następną stacją jest zapewne Polsat, ale również wtedy Paweł Kukiz zapewne zaśpiewa “że tak trzeba zrobić”.

Dla przypomnienia warto zatem obejrzeć pewną przemowę, bo to, co się dzieje w kraju — powoli przypomina mokry sen dyktatora. I nie jest to przesada, choć zapewne wywoła uśmiech politowania na zwolennikach obecnego rządu. Trzeba jednak pamiętać, że każda władza — nawet ta najbardziej cwana — kiedyś się kończy.

Źródło: Wprost, MSN

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close