Biznesowi celebryciDoradztwo biznesoweMedia

Wersow usuwa logo ze swoich filmów. To pokłosie afery z plagiatem

Weronika “Wersow” Sowa, czyli youtuberka znana z “Ekipy”, zaczęła usuwać logo, które bezprawnie używała przez dwa lata. To pokłosie afery, którą nagłośnił Sylwester Wardęga. Sprawa może dotyczyć nawet 200 opublikowanych filmów. 

Wersow usuwa logo z Youtube’a

Afera z bezprawnym korzystaniem logotypu francuskiego artysty, szeroko obiła się w Internecie. Sylwester Wardęga wskazał, że celebrytka bezprawnie korzystała z logo i choć wiedziała o możliwych konsekwencjach, to dalej brnęła w swoje. Niestety dla niej, długo nie trzeba było czekać, a jej późniejsze tłumaczenia tylko dolały oliwy do ognia.

Wersow z Ekipy splagiatowała logo: “Nie wiedziałam, że trzeba płacić”

Tymczasem jak wskazał portal Wirtualne Media, influenserka zaczęła zamazywać logo w swoich wszystkich filmach. Sprawa dotyczy m.in. filmów z 2019, na których celebrytka zblurowała logo z charakterystyczną sówką.

Sprawę skomentował Sylwester Wardęga, który stwierdził, że:

Dla mnie to jest chore, że po tej całej dramie, ona teraz bluruje, bo będzie świrowała, że “nic nie było, Panie Francuzie. Gdzie to logo było użyte? Pierwsze słyszę”. Najciekawsze jest to, że przecież jeszcze tydzień temu głosiła na kanale Ekipa, że logo jest wykupione, jest licencja wykupiona.

Wersow po raz kolejny gubi się w zeznaniach, a Wardęga to udowodnił

Przypomnijmy, że celebrytka tłumaczyła się, że:

Nie miałam żadnych złych zamiarów w momencie, kiedy wykorzystywałam to logo, bardziej po prostu myślałam, że jest to dozwolone. Tak naprawdę w ogóle się nie zorientowałam w tym temacie i po prostu nie wykupiłam żadnej licencji, nawet wtedy nie wiedziałam, że tak trzeba zrobić.

Wersow stwierdziła również, że:

Za bardzo nie czułam jeszcze odpowiedzialności do tego, że powinnam się z nim skontaktować i tak dalej, co było tak naprawdę było dużym błędem. Stwierdziłam, że jeżeli się od tego odsunę, przestanę to używać, to tak naprawdę będzie OK, a nie było OK.

Wersow ma ponad 2,16 mln subskrybentów, a na kanale jest ponad 345 filmów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez WERONIKA SOWA (@wersow)

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close