NaukaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatZdrowie i medycyna

Francja: Antykoncepcja będzie bezpłatna dla kobiet do 25 roku życia

Bezpłatna antykoncepcja we Francji

Antykoncepcja we Francji będzie bezpłatna dla kobiet w wieku do 25 lat. Ogłosił to w czwartek rano minister zdrowia Olivier Véran. Środek ten wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r.

Będzie wsparcie dla antykoncepcji hormonalnej, ocena biologiczna, która może się z tym powiązać, konsultacje dotyczące recepty i cała opieka związana z tą antykoncepcją do 25. roku życia.

– powiedział minister zdrowia.

Według szefa resortu zdrowia, decyzja ta została podjęta z powodu “spadku antykoncepcji u wielu młodych kobiet” z głównym motywem “wyrzeczenia się ze względów finansowych”.

To nie do zniesienia, że ​​kobiety nie mogą się zabezpieczyć, nie mogą mieć antykoncepcji, bo to zbyt duże obciążenie w ich budżecie.

– dodał.

Bezpłatna antykoncepcja będzie kosztować budżet państwa około 21 milionów euro rocznie. Wiek, do którego będzie darmowa, wyznaczono na 25 lat, ponieważ „jest to wiek odpowiadający pod względem gospodarczym, społecznym i dochodowym” „większej autonomii”.

Medycy protestują! Pod Kancelarią Premiera stanie “białe miasteczko”

Antykoncepcja zamiast aborcji

Koszty związane ze stosowaniem środków antykoncepcyjnych, takich jak pigułka, były już w 100% pokrywane przez Ubezpieczenie Zdrowotne dla nieletnich. Od 2013 roku dla 15-18-latków, potem dla mniej niż 15-latków przez rok. Bezpłatna antykoncepcja umożliwiła znaczne obniżenie wskaźnika aborcji z 9,5 do 6 na 1000 w latach 2012-2018. Aby uzasadnić rozszerzenie bezpłatnej antykoncepcji na dzieci poniżej 15 roku życia, rząd wskazał pod koniec 2019 roku, że „każdego roku we Francji prawie 1000 młodych dziewcząt w wieku od 12 do 14 lat jest w ciąży”, a „wśród tych ciąż, 770 kończy się aborcją”.

W krajach rozwijających się ok. 222 milionów kobiet, które nie chcą zajść w ciążę, nie korzysta z nowoczesnych metod antykoncepcji. Kontrola narodzin w krajach rozwijających się pozwoliła zmniejszyć liczbę zgonów okołoporodowych o 40% (około 270 000 zgonów mniej w 2008 r.), a mogłaby zredukować ją nawet o 70%, gdyby w pełni odpowiedziano na zapotrzebowanie na antykoncepcję.

Dzięki wydłużeniu odstępów pomiędzy poszczególnymi ciążami kontrola narodzin przyczynia się do zmniejszenia ilości powikłań okołoporodowych u dorosłych kobiet i zwiększenia przeżywalności ich dzieci. W świecie rozwijającym się lepszy dostęp do antykoncepcji wpływa dodatnio na zarobki i majątek kobiet, ich wagę oraz dostęp do edukacji i zdrowie ich dzieci. Antykoncepcja zwiększa wzrost gospodarczy ze względu na mniejszą liczbę dzieci pozostających na utrzymaniu rodzin, większą liczbę kobiet uczestniczących w życiu zawodowym i mniejszą konsumpcję deficytowych zasobów.

Źródło: LeParisien

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close