Business lifestyleHandelKultura i sztukaOchrona środowiskaŚwiat

Klienci i pracownicy Ikea odcięci od świata po wielkiej śnieżycy

Klienci i pracownicy Ikea śpią w sklepie po burzy śnieżnej

Klienci i pracownicy sklepu Ikea w Danii musieli przespać się w sklepie po tym, jak utknęli w budynku podczas śnieżycy. Grupa spała w salonie wystawowym na łóżkach, sofach i materacach. W mieście Aalborg spadło do 30 cm śniegu, przez co, co najmniej 25 pracowników i klientów nie mogło wrócić do domu. Grupa położyła się więc spać w salonie wystawowym, posilała się jedzeniem ze sklepu i oglądała telewizję.

Część północnej Danii została poważnie dotknięta śniegiem, a 300 osób spędziło noc na lotnisku w Aalborgu. Policja odradzała jazdę samochodem w tym regionie ze względu na warunki pogodowe. Kierownik sklepu, Peter Elmrose, powiedział, że grupa spała w salonie wystawowym, gdzie znajdują się łóżka, materace i sofy.

To z pewnością nowa sytuacja dla nas.

– powiedział lokalnej gazecie Nordjyske.

Erik Bangsgaard i jego żona byli wśród klientów uwięzionych w sklepie.

Zebraliśmy się w stołówce, gdzie dostaliśmy jedzenie i picie, i była tam też telewizja.

– wspominał.

Nie mogliśmy nic zrobić z tą sytuacją. Byliśmy po prostu szczęśliwi, że dostaliśmy schronienie.

– powiedział gazecie Ekstra Bladet.

Przed opuszczeniem sklepu grupa została poczęstowana śniadaniem składającym się z cynamonowych bułeczek i kawy. Elmrose powiedział Danish Broadcasting Corporation, że łóżka będą gotowe z czystą pościelą, gdy sklep zostanie ponownie otwarty.

Madagaskar płaci klimatyczną cenę za zachowanie bogatych narodów

Zima sparaliżowała Danię

Kilku pracowników sąsiedniego sklepu z zabawkami również poprosiło sklep Ikea o schronienie.

To o wiele lepsze niż spanie we własnym samochodzie. Było miło i ciepło i jesteśmy po prostu szczęśliwi, że nas wpuścili.

– powiedziała telewizji DR Michelle Barrett, jedna z pracowników sklepu z zabawkami.

Po prostu śmialiśmy się z tej sytuacji. Prawdopodobnie już jej nie doświadczymy.

– dodała Barrett.

Zima atakuje w wielu krajach Europy. W miniony weekend śnieżyce uderzyły na przykład w Hiszpanii. Intensywne opady śniegu sprawiły, że zablokowanych zostało w całym kraju kilkaset dróg. Deszcz oraz porywisty wiatr dodatkowo przyczyniły się do dwóch śmiertelnych wypadków drogowych. Z kolei we Francji na autostradzie utknęły samochody. W Danii z powodu bardzo intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru warunki na drogach gwałtownie się pogorszyły. Doszło do ogromnego paraliżu komunikacyjnego. W środę wieczorem przestały kursować wszystkie autobusy oraz pociągi w Jutlandii Północnej.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close