BankowośćBiznesowi celebryciPolitykaPolska

Wg NBP najlepsi dziennikarze to ci wspierający władzę <3

W tę środę miała miejsca konferencja NBP, na której rozstrzygnięto wyniki konkursu im. Władysława Grabskiego. W tym roku najlepszymi dziennikarzami ekonomicznymi okazali się pracownicy państwowych mediów i portali sprzyjających obecnie rządzącej partii. Co warto zaznaczyć, uczestnicy gali NBP mogli delektować się muzyką Viki Gabor oraz wysłuchać przemówienia Adama Glapińskiego. 

To właśnie od niego zaczęła się gala NBP. Co warto zaznaczyć, słowa wypowiedziane przez prezesa NBP nie są jego prywatną opinią. Glapiński zaznaczył, że jego wypowiedzi trzeba traktować, jako oficjalne stanowisko NBP. 

Według prezesa NBP inflacja nie jest przejściowa, bo jest tymczasowa

Prezes NBP stwierdził w swoim przemówieniu, że zmienia swoją retorykę odnośnie inflację. Od teraz polski bank centralny nie będzie mówił, że inflacja jest przejściowa. Glapiński powiedział, że:

Według aktualnych naszych przewidywań po pierwszym kwartale będzie maleć. (…) Szef Fed-u, Powell, powiedział, (…) że niestety ta inflacja nie będzie przejściowa, tylko będzie uciążliwa. Chciałbym to dzisiaj też powiedzieć. Zmieniam retorykę.

Z drugiej strony zaznaczył on również na gali NBP, że inflacja jest przejściowa i będzie trwała jedynie kilka lat. Jak stwierdził sam Adam Glapiński:

[Inflacja] ona jest przejściowa, ale w sensie dwóch lat i to też nie wiadomo, co przecież będzie. No ale to jak w tej chwili widzimy w sensie dwóch lat. Ona nie jest przejściowa, ona jest uciążliwa.

Do tego prezes NBP narzekał na ekonomistów reprezentujących tzw. liberalizm ciosany siekierą. Według niego reprezentanci tej doktryny najchętniej zawsze podnosiliby stopy procentowe, nie przejmując się skutkami ubocznymi takiego działania. Tacy ekonomiści, zdaniem Glapińskiego, najchętniej podnieśliby stopy procentowe tak, aby bezrobocie w kraju osiągnęło 50 procent. 

Nagrodzenia na gali NBP zostali dziennikarze z państwowych mediów

Po wprawiającym w zadumę nad losami polskiej gospodarki przemówieniu prezesa NBP zaczęto rozdawać nagrody zwycięzcom konkursu im. Władysława Glapińskiego. W tym roku najlepszymi ekonomistami okazali się ci przychylni obecnie rządzącej partii. Jak informuje Patryk Słowik na swoim Twitterze, nagrodzeni według redakcji zostali pracownicy: TVP3 Rzeszów, TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio, Gazeta Bankowa x2, TV Republika, wGospodarce, Wnet, Polsat News, oraz DGP.

Co interesujące, w kategorii “Felieton lub analiza” nagrodzony został dziennikarz portalu „Śląski Kurier Wnet” Jacek Musiał. Otóż redaktor naczelny portalu Wnet był jednym z członków komisji, która wybierała zwycięzców wspomnianego konkursu. Co więcej, nawet się z tym nie krył, gdyż pogratulował publicznie swojemu podwładnego po tym, jak ten otrzymał statuetkę.

Co jeszcze bardziej interesujące na gali NBP nagroda główną i tytuł „Dziennikarza Ekonomicznego 2021 roku” trafiły do rąk Macieja Wośko redaktora naczelnego Gazety Bankowej oraz Polskiego Kompasu. Otóż Polski Kompas co roku przyznaje nagrody przedsiębiorstwom i instytucjom szczególnie zaangażowanych w rozwój polskiej gospodarki. W tym roku nagrodzony został nim Adam Glapiński za:

„bezkompromisowe, przemyślane i skuteczne decyzje podejmowane przez NBP w czasie kryzysu, za złoto, którego wciąż przybywa w skarbcu NBP, za niezależność i spokój godny władzy finansowej kraju”. 

Dzisiaj Viki Gabor, jutro Arka Noego

Na zakończeniu konferencji wystąpiła znana, młoda, polska piosenkarka Viki Gabor. Zagrała ona koncert osobom zgromadzonym na gali NBP. Co warto zaznaczyć, w kuluarach krążą plotki, że za rok na gali koncert zagra Arka Noego. Podobno ma ona zaśpiewać nowo napisaną piosenkę: „Inflacja rośnie, bo Bóg tak chce”. 

Zobacz także: Może i inflacja ciągle rośnie, ale za to złotówka potaniała

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close