Business lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPolskaZdrowie i medycyna

Make Life Harder założyło eSkarbonkę i zebrało 2,3 mln zł dla WOŚP

Make Life Harder zebrało ponad 2 miliony na WOŚP

Co prawda ostateczną kwotę, jaką udało się zebrać podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poznamy dopiero 30 marca, Fundacja Jurka Owsiaka już teraz może pochwalić się rekordem. Podczas tegorocznego Finału udało się zebrać aż 136 milionów złotych, co stanowi dotychczasowy rekord Finałów WOŚP. Tak dużą kwotę udało zebrać się dzięki tysiącom wolontariuszy, którzy kwestowali w całej Polsce i na świecie. Kontro Fundacji zasiliły również środki z eSkarbonek, czyli oficjalnych WOŚPowych internetowych zrzutek. Zdecydowanym królem tegorocznych eSkarbonek jest Jakobe Mansztajn ze śmieszkowego profilu Make Life Harder, który zebrał aż 2 316 590,35 złotych.

To pokazuje, że oprócz mediów analogowych media cyfrowe są tym clou, siłą, parowozem, który ciągnie kontakty między nami. 30 lat temu byśmy sobie tego nie wyobrażali.

– przyznał Jurek Owsiak.

Jakobe Mansztajn założył eSkarbonkę z celem tysiąca złotych. Fani profilu Make Life Harder uznali jednak, że to zbyt mała kwota i dzięki ich hojności udało się przebić ten wynik ponad 200 tysięcy razy. O północy w eSkarbonce było już bowiem 2 316 520 złotych i 35 groszy. W ubiegłym roku profil uzbierał dzięki eSkarbonce ponad 700 tysięcy złotych na WOŚP.

Bez reklamy, kamer i jupiterów obcy sobie ludzie zjednoczyli się we wspólnej sprawie: aby przetestować elastyczność paska z procentami na stojaku na papierowe ręczniki. Tak zapamiętamy ten dzień.

– skomentował na Instagramie Jakobe Mansztajn, prowadzący profil Make Life Harder.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Make Life Harder (@make_life_harder)

Czytaj też: Niecodzienna aukcja WOŚP. Uran dla Czeczenów z autografem Owsiaka

Przejrzyj na oczy

Hasłem tegorocznego Finału WOŚP było “Przejrzyj na oczy“. Dzięki pieniądzom ze zbiórki WOŚP zakupi między innymi angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

Konto Make Life Harder ma na Instagramie 941 tysięcy obserwujących i ponad 416 tysięcy fanów na Facebooku. Profil skupia się na treściach satyrycznych, komentuje bieżące sprawy społeczno-polityczne, ale także udostępnia wiele zbiórek charytatywnych. Na początku stycznia twórcy profilu pomogli w promocji zrzutki Aleksandra Twardowskiego oraz Ruchu Ośmiu Gwiazd, której środki zostały przeznaczone na dalsze funkcjonowanie Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży. Na ten cel zebrano już 1 951 360 złotych, a zrzutka nadal trwa. Można ją wesprzeć pod tym linkiem.

Czytaj też: PiS swoim hejtem wspiera WOŚP w biciu kolejnych rekordów

Źródło: Wirtualne Media

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close