Business lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Niecodzienna aukcja WOŚP. Uran dla Czeczenów z autografem Owsiaka

Aukcja WOŚP z uranem od Owsiaka

Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia, odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce pojawią się wolontariusze, do których puszek będą zbierane pieniądze w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak co roku, konto Fundacji Jurka Owsiaka zasilą również środki z różnego rodzaju eSkarbonek (prywatne zrzutki online), oraz aukcji WOŚP. I właśnie w serwisie Allegro pojawiła się taka niecodzienna aukcja WOŚP, w której można wylicytować… bloczek uranu z autografem Jurka Owsiaka.

Fot. Allegro

Ta niecodzienna aukcja WOŚP to nawiązanie do słynnej już internetowej pasty z udziałem szefa Fundacji. Opowieść, której bohaterem jest Jurij Owsienko sprzedający uran Czeczenom, powstała w celach humorystycznych w serwisie Wykop. Po latach do pasty odniósł się również sam Jurek Owsiak. Przyznał, że pomimo humorystycznego charakteru niektórzy wzięli tę absurdalną historię na poważnie i wielokrotnie użyto jej jako argument przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Teraz postanowiono z niej zrobić pożytek, a na Allegro pojawiła się licytacja bloczku uranu z autografem założyciela WOŚP.

Znasz pastę o tym, jak Juri Owsienko sprzedał uran Czeczenom? Internet kipi od absurdu, żartów, ale niestety też od nienawiści. Ta historyjka była tak głupia, że aż śmieszna, lecz najczęściej przewijała się między setkami przykrych, raniących serduszko komentarzy. Dlatego na okrągły 30 finał wziąłem jedną z najbardziej absurdalnych historyjek o WOŚPie, by całą tę negatywną energię zaprząc do pracy w słusznej sprawie! To, co było internetową żart-legendą dziś stało się prawdą – oto przed państwem pierwszy, jedyny, prawdziwy bloczek uranowy sygnowany przez Jerzego Owsiaka!

– czytamy w opisie zrzutki.

Czytaj też: TVP zwolniło prezenterkę pogody… za serduszko WOŚP

Bloczek uranowy jest bezpieczny

Ta niecodzienna aukcja WOŚP została stworzona przez YouTubera Jakuba Czerwińskiego z kanału Irytujący Historyk. Jak zapewnia, ważący 2600 gram blok szkła z uranem ma ponad 130 lat i jest w pełni legalny. Takie szkło było popularne pod koniec XIX wieku do wyrobu zastawy stołowej i innych ozdób z powodu świecenia w ciemności. Ten bloczek był najprawdopodobniej jakąś formą surówki z uranu z Dolnego Śląska.

Generuje promieniowanie, jednak jest na tyle małe, że nie stanowi ryzyka w kontrolowanym kontakcie z materią żywą. Oczywiście odradzam spanie z tym pod poduszką czy sproszkowanie i jedzenie tego kafelka, ale jeśli stoi na półce to jego promieniowanie ma na tyle mały zasięg, że nikomu nic się nie stanie. Pięknie świeci w świetle UV. Długo szukałem czegoś odpowiedniego, lecz pręta paliwowego nie dało się legalnie wystawić. Dlatego wybrałem taki uranowy kafelek, który każdy może kupić i zabrać do domu. Przekazanie w dowolnym terminie w klubie „Odlot” w Piotrkowie Trybunalskim, spotkanie z Irytującym Historykiem gratis 😉

– czytamy w opisie aukcji.

W chwili pisania tego artykułu aukcja WOŚP przekroczyła już kwotę 50 tysięcy złotych. Bloczek uranu z autografem Jurka Owsiaka można wylicytować tutaj. Warto dodać, że nie jest to jedyna niecodzienna aukcja. Na Allegro trwa również licytacja portretu Kardynała Dziwisza, jako… muchomora…

Fot. Allegro

Czytaj też: WOŚP nie jest ostatnią deską ratunku dla ochrony zdrowia

Źródło: Allegro

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close