Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeŚwiatTechnologieTransport

Rotterdam rozbierze most, bo jacht Jeffa Bezosa się nie zmieści

Nie ma co ukrywać, że niektóre mosty należy reperować, niektóre zaś rozebrać. W innym przypadku – jeśli tylko masz jakieś 175 miliardów dolarów majątku i największy na świecie jacht wypoczynkowy –  to mogą czekać Cię specjalne względy. Tak właśnie dzieje się w przypadku Jeffa Bezosa. Otóż w Rotterdamie rozbiorą pewien zabytkowy most, którego radni po ostatnim demontażu obiecywali więcej nie dotykać. Wszystko po to, żeby przepłynąć pod nim ogromną łodzią.

Jacht Jeffa Bezosa sprawia problemy jeszcze przed wypłynięciem ze stoczni

Jak informuje lokalny serwis Rijnmond, masywny stalowy most w Rotterdamie ma zostać częściowo rozebrany z dość kontrowersyjnych powodów. Otóż włodarze miasta zadecydowali, że most przeszkadza na drodze w przepłynięciu jachtem Jeffa Bezosa wprost do morza.

Źródło: De Black Pearl van Oceanco . manners.nl

I choć most został wyremontowany raptem w 2017 roku, to rada miasta zobowiązała się wtedy, że nigdy więcej nie zostanie rozebrany. Niemniej jednak są sprawy ważne i ważniejsze, bo już niedługo ponownie konstrukcja zostanie rozebrana.

I choć sam most jest zabytkowy, ponieważ został wybudowany w 1927 roku oraz został poważnie uszkodzony w 1940 roku, to Jeff Bezos ma jednak pierwszeństwo. W końcu jego trójmasztowy jacht, który jest budowany przez stocznię Oceano w Alblasserdamie, jest po prostu zbyt duży, żeby przepłynąć pod budowlą bez przeszkód. Wszystko dlatego, że jego środkowa część zostanie podniesiona do pełnej wysokości.

Miejscowi urzędnicy przekonują, że most zostanie ponownie złożony po operacji logistycznej z udziałem Bezosa. Niemniej jednak dyskurs na ten temat wciąż trwa. Wszystko dlatego, że są granice tego, “co można zrobić z dziedzictwem przemysłowym“. Tak przynajmniej twierdzi Ton Wesselink z lokalnego stowarzyszenia historycznego Historisch Genootschap Roterodamum.

Źródło: Rijnmond

Czytaj również: Black Friday: strajk pracowników Amazona obejmie 20 krajów świata!

Swoją drogą, jakiś czas temu obiegła świat plotka, że Jeff Bezos jest właścicielem statku Flying Fox, wartego 400 milionów dolarów. To jednak nie była do końca prawda, ponieważ okazało się, że statek należy do firmy Imperial Yacht, która wynajmuje jacht za 4 mln dolarów za tydzień.

Źródło: Flying Fox

Tymczasem jacht Jeffa Bezosa będzie największym jachtem żeglugowym na świecie, ponieważ będzie miał aż 127 metrów długości. Zostanie on oddany do użytku jeszcze w tym roku. Sam statek będzie posiadał m.in. lądowisko dla helikopterów oraz mniejszy jacht zapasowy. Tak na wszelką ewentualność.

Tagi

Polecane artykuły

2 Komentarze

  1. Bezczelne chamstwo. Niech rozbiorą część tego jachtu Bezosa, żeby był niższy, i złożą ponownie po przepłynięciu pod mostem. Co, nie da się tak? Na to już Bezosowi kasy nie starczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close