InwestycjeKultura i sztukaNieruchomościPolskaPrawoŚwiat

Airbnb na stałe zakazuje organizowania imprez w mieszkaniach

Airbnb na stałe zakazuje imprez

Airbnb wprowadziło stały zakaz organizowania imprez w domach na swojej platformie, po tym jak tymczasowe rozwiązanie na czas pandemii okazało się popularne wśród gospodarzy. Firma twierdzi, że zasada ta stała się “czymś więcej niż tylko środkiem ochrony zdrowia publicznego”, odkąd została wprowadzona w sierpniu 2020 roku.

Przekształciło się to w podstawową politykę społeczności, aby wspierać naszych gospodarzy i ich sąsiadów.

– przekazała firma z siedzibą w San Francisco.

Airbnb stwierdziło w oświadczeniu, że liczba skarg dotyczących imprez spadła o 44% od czasu wprowadzenia tego środka. Firma dodała, że w przyszłości mogą zostać wprowadzone wyjątki od globalnego zakazu dla “specjalnych i tradycyjnych miejsc gościnnych”.

Czytaj też: Airbnb opuszcza Chiny. Ostry lockdown wykańcza turystykę

Airbnb likwiduje limit osób

Zlikwidowano jednak także limit liczby osób, które mogą zatrzymać się w danym domu. Wcześniej, z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19, firma narzuciła limit 16 osób. Firma stwierdziła, że “kilka rodzajów większych domów może wygodnie i bezpiecznie pomieścić więcej niż 16 osób – od zamków w Europie, przez winnice w USA, po duże wille przy plaży na Karaibach”.

Usunięcie tego ograniczenia ma na celu umożliwienie gospodarzom odpowiedzialnego wykorzystania przestrzeni w ich domach, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z naszym zakazem organizowania imprez zakłócających spokój.

– napisano.

Firma zaczęła nakładać ograniczenia na imprezy w 2019 roku. Zakazała imprez typu “open-invite” i tak zwanych “chronicznych imprezowni”, które były uciążliwe dla sąsiadów. Podczas pandemii, Airbnb wprowadziło bezterminowy zakaz organizowania przyjęć “w interesie zdrowia publicznego”. W zeszłym roku ponad 6 600 gości zostało zawieszonych w korzystaniu z platformy za złamanie zasad.

Ta nowa i długoterminowa polityka została wprowadzona, by zachęcić i wesprzeć bezpieczeństwo społeczności. Mamy nadzieję, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach będziemy mogli podzielić się aktualizacjami dotyczącymi naszych wysiłków w celu uzupełnienia naszej polityki dotyczącej imprez dla społeczności.

– przekazała firma.

Platforma powstała w 2008 roku. Portal zrzesza miliony gospodarzy z ponad 191 krajów świata.

Czytaj też: Airbnb podnosi się z gruzów po stracie 80% działalności!

Źródło: BBC

Airbnb oferuje bezpłatne zakwaterowanie dla afgańskich uchodźców

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close