Finanse i ubezpieczenia

Gry CD Projekt warte więcej niż paliwo?!

CD Projekt Red przegania Orlen.

Kapitalizacja twórcy Wiedźmina oraz Cyberpunk 2077, CD Projekt Red, przegoniła PKN Orlen, a spółka znalazła się na podium warszawskiej giełdy. Ustępuje tylko PZU i PKO BP.

Inwestorzy na dobre otrząsnęli się z opóźnienia najnowszej produkcji polskiego studia. Po przekroczeniu magicznej bariery 300 złotych za akcję, spółka zanotowała najlepszy wynik w swojej historii. W momencie zamknięcia dzisiejszych notowań, za akcję CD Projekt Red trzeba było zapłacić aż 330,80 zł.

PKO BP, PZU, CDPR

W momencie zamknięcia notowań, kapitalizacja CD Projektu wynosiła 31,8 miliarda złotych. Znajdujące się miejsce wyżej PZU czuje jednak na plecach oddech giełdowego sąsiada. Ubezpieczyciel został wyceniony na 34,14 miliarda złotych. Pierwsze miejsce zajmuje państwowy gigant PKO BP, którego kapitalizacja wyniosła 43,59 miliarda złotych.

stockwatch.pl

Czym jest kapitalizacja?

Jest to wartość giełdowa spółki. Jest równa iloczynowi obecnego kursu akcji i liczby akcji spółki pozostających w obrocie giełdowym. Przykładowo, jeśli kurs akcji danej spółki wynosi 30 zł za akcję, a na giełdzie jest 10 mln akcji tej spółki, to kapitalizacja tej spółki na dany moment wynosi 300 mln zł.

Kapitalizacja całej giełdy to z kolei łączna wartość papierów wartościowych notowanych na danej giełdzie, liczona wg ich bieżącego kursu.

Źródło: biznes.wprost.pl, comperia.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close