HandelRynek pracyŚwiatTechnologieZwiązki zawodowe

Wiceprezes Amazona sprzeciwia się zwalnianiu protestujących pracowników i sam odchodzi

Gest solidarności wiceprezesa Amazona

W Nowym Jorku odbył się protest pracowników jednego z magazynów Amazona. Pracownicy magazynu przerwali pracę, domagając się, by Amazon czasowo zamknął magazyn i poddał go całościowej dezynfekcji. Żądali również aby firma zapewniła im odzież ochronną oraz zapewniła podwyżkę na czas trwania epidemii. Strajk rozpoczął się po tym, gdy pojawiły się informacje o kolejnym przypadku zakażenia pracownika Amazon koronawirusem.

Amazon nie zamierza na czas epidemii przerywać pracy swoich magazynów, a organizatorki protestu Emily Cunningham i Maren Costa po prostu zostały zwolnione. Amazon twierdzi, że wyrzucenie ich z pracy nie ma związku ze strajkiem, jednak obie, byłe już pracownice, twierdzą inaczej.

Takie działanie Amazona nie spodobało się wiceprezesowi firmy Timowi Bray’owi, który w geście solidarności i w ramach protestu… sam postanowił odejść z firmy.

Bray podkreśla, że przekazywał oficjalnymi kanałami obawy dotyczące stanu bezpieczeństwa pracowników magazynów. Reszta władz firmy pozostała jednak głucha na apele, a ostatecznie wiceprezes postanowił odejść.

Pozostanie wiceprezesem Amazona, oznaczałoby podpisywanie się pod czynami, którymi gardziłem, więc zrezygnowałem.

Bray zwrócił uwagę na rosnące napięcie w szeregach Amazona w czasie kryzysu. Przyznał również, że Amazon w ostatnim czasie zwolnił także innych pracowników, którzy organizowali protest lub krytykowali spółkę. Były wiceprezes Amazona podkreślił, że bardzo lubił swoją pracę, a podjęta decyzja była niezwykle trudna i bardzo kosztowna pod względem finansowym.

Co z wielkimi zarobkami i uprawnieniami do akcji? Będzie mnie to prawdopodobnie kosztowało ponad milion dolarów, nie wspominając o najlepszej pracy, jaką kiedykolwiek miałem, pracując ze wspaniałymi ludźmi.

Źródło: Twitter, Forsal

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close