Kultura i sztukaŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

Imprezowy skafander Micrashell, dzięki któremu możesz bawić się podczas epidemii

Imprezowy skafander Micrashell pozwoli na bezpieczne imprezowanie

Trudne sytuacje skłaniają do poszukiwania nowatorskich metod ich zwalczania. Tak jest też z pandemią koronawirusa, która pokrzyżowała plany wielu ludzi i zmusiła ich do pozostania w domach. Z pomocą w rozwiązaniu tej sytuacji przychodzi amerykańska firma Production Club i ich imprezowy skafander.

Production Club to firma specjalizująca się w rozrywkowych innowacjach. Twórcy zaprezentowali właśnie imprezowy skafander o nazwie Micrashell, który ma pozwolić na uczestnictwo w imprezach bez ryzyka zarażenia wirusem. Autorzy twierdzą, że ich patent idealnie sprawdzi się w klubach i na koncertach.

Fot. Production.club

Firma opisuje swój imprezowy skafander jako ,,wirusoodporny i łatwy w obsłudze”. Skafander ma być również prosty w dezynfekcji i szybki w zakładaniu. Co więcej, wśród nowinek technologicznych autorzy wymieniają możliwość sparowania imprezowego skafandra ze smartfonem oraz… możliwość sterowania głosem.

Co z możliwością picia alkoholu? O to również zadbano. Imprezowy skafander posiada specjalne zbiorniki, które pozwalają na picie wszystkich napojów, a także na wapowanie papierosów elektronicznych. Dodatkowo skafander posiada wbudowane kamery i głośniki oraz system filtracji powietrza. Strój posiada również specjalnie zaprojektowane miejsce na telefon komórkowy, rękawice antypoślizgowe, światełka LED i cały szereg innych rozwiązań.

Fot. Production.club
Fot. Production.club

Jeden z pomysłodawców, Miguel Risueno, w rozmowie z NBC Los Angeles przekonuje, że imprezowy skafander jest tak zaprojektowany, by umożliwić personalizację i uzupełnianie o dodatkowe możliwości.

Pomyśleliśmy, że musimy znaleźć jakieś rozwiązanie, bo ludzie nadal chcą wychodzić. Ludzie będą imprezować i łamać zasady dystansu społecznego. Dzięki naszemu skafandrowi przestrzeń wspólna będzie dostępna dla każdego. Naszym zdaniem kluczowe jest ograniczanie po sobie śladu, a nie dystansowanie się.

Cena Micrashella nie jest na razie znana, ponieważ na razie jest tylko na etapie projektu i przedprodukcji. Twórcy zapewniają jednak, że gdy tylko stworzą prototyp, od razu przedstawią go klubom. Docelowo imprezowy skafander ma być ogólnodostępny w sieci wypożyczalni przy przestrzeniach imprezowych.

Źródło: Muno.pl

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close