MarketingPolskaŚwiatTechnologie

CD Projekt Red razem z Netflixem stworzą serial

Podczas Night City Wire CD Projekt Red ogłosił, że wspólnie z japońskim studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix, stworzy 10-odcinkowy serial anime Cyberpunk: Edgerunners, którego akcja umieszczona będzie w świecie gry Cyberpunk 2077.

Night City Wire to specjalny pokaz poświęcony grze Cyberpunk 2077, który odbył się w czwartek na platformie Twitch. W czasie prawie półgodzinnej prezentacji pojawiły się miedzy innymi nowy trailer, nowe szczegóły graficzne i fabularne, przedstawiono nową postać w grze Adam Smasher, a także zamieszczono wypowiedzi programistów pracujących nad Cyberpunk 2077.

Najważniejszą informacją ujawnioną podczas Night City Wire była zapowiedź, że CD Projekt Red, we współpracy ze studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix, stworzy serial anime Cyberpunk: Edgerunners, które przedstawić ma historię ze świata gry Cyberpunk 2077. Premiera serialu zaplanowano na 2022 rok.

Cyberpunk: Edgerunners to 10-odcinkowa opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

Producentem serii jest CD Projekt Red, twórca gier Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2018 roku i realizowane są przez dedykowany zespół składający się z osób związanych z największymi tytułami studia.

Długo czekaliśmy na ten moment i wreszcie możemy ogłosić to oficjalnie: tworzymy anime w świecie Cyberpunka! Cyberpunk towarzyszy mi od dziecka, ale nie tylko mi. Miłośników i miłośniczek gatunku, osób które chłoną wszystko, co ma do zaoferowania pod każdą postacią, jest w studio znacznie więcej. Cyberpunk: Edgerunners to nasz ukłon w kierunku klasycznego cyberpunka oraz świata filmu i animacji – powiedział Adam Badowski, Game Director gry Cyberpunk 2077 oraz szef studia CD Projekt Red.

W ubiegłym tygodniu CD Projekt poinformował o przesunięciu po raz drugi daty premiery gry “Cyberpunk 2077” na 19 listopada 2020 roku. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 17 września 2020 roku. Przedstawiciele spółki zapowiadali kilka dni temu, że termin listopadowy jest ostateczny i nie zakładają oni dalszych opóźnień daty premiery.

Źródło: bankier.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close