HandelPaństwoPolskaTransport

Netto przejmie stacje paliw po Tesco. Czy utrzyma niskie ceny?

Stacje benzynowe przy super- i hipermarketach cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Co stanie się z punktami po bankrutującym Tesco? Są już pierwsi chętni do uzupełniania baków klientów.

Właściciel sieci hipermarketów Tesco ogłosił, że zwija swój cały biznes w Polsce i zamierza skupić się na rozwoju na innych rynkach. Oznacza to, że cała infrastruktura – 300 sklepów, centra dystrybucyjne i centrala spółki – przejdzie w ręce nowego podmiotu. Będzie to sieć handlowa Netto.

Salling Group, właściciel sieci Netto, przejmie 13 stacji benzynowych, które należały do Tesco. Los ośmiu kolejnych jest tematem rozmów. Okazuje się, że jest nimi zainteresowany między innymi Unimot. To firma notowana na GPW, specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, innymi paliwami i energią. Unimot jest operatorem franczyzowej marki sieci stacji paliw pod marką AVIA.

Salling Group, właściciel Netto, przejmie 301 sklepów, które obecnie należą do Tesco oraz dwa magazyny. Koszt transakcji to około 900 milionów złotych. Tyle że Tesco to nie tylko sklepy i magazyny, ale również dwadzieścia kilka stacji benzynowych. Czy “w pakiecie” przejmie je Salling Group?

Firma nie chce komentować sprawy do czasu wydania przez UOKiK zgody na przejęcie sklepów Tesco.

Serwis “Dla handlu” ustalił, że Netto przejmie 13 stacji. W Bolesławcu, Szczecinku, Poznaniu, Jeleniej Górze, Szczawnie Zdroju, Głogowie, Kaliszu, Świdnicy, Gostyniu, Świebodzinie i Karpaczu.

Niepewny jest los ośmiu stacji (Łódź Bałuty, Łódź Widzew oraz w Bielsku-Białej, Szczecinie, Krakowie, Zielonej Górze, Gliwicach i Warszawie) – rozmowy trwają.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close