MediaPolskaSportŚwiatTechnologie

TVP będzie transmitować piłkarskie Euro 2024 i Euro 2028

TVP pokaże Euro

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski poinformował, że TVP pozyskała wyłączne prawa do transmitowania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2022-2028, trzech edycji Ligi Narodów oraz eliminacje i turnieje finałowe Euro w 2024 i 2028 roku. Kurski podkreślił, że w latach 2022-2028 nadawca pokaże aż 234 mecze innych drużyn narodowych, w tym minimum 60 spotkań naszej reprezentacji.

Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielu sportowych imprez. Reżim sanitarny wyklucza również możliwość tradycyjnego przeżywania sportowych emocji na stadionach i w strefach kibica. Fakt ten stał się dla nas dodatkowym impulsem do działania i nabywania kolejnych praw telewizyjnych.

– stwierdził Jacek Kurski.

Pakiet uzyskany przez TVP oprócz finałów Euro 2024 i 2028 (w każdym turnieju zostanie rozegranych 51 meczów) obejmuje również spotkania eliminacyjne do Euro 2024, Euro 2028 i mundialu w 2026 roku. W każdym z tych cykli Telewizja Polska będzie transmitować po 28 meczów: 14 spotkań naszej reprezentacji (10 w eliminacjach i cztery towarzyskie) oraz 14 meczów innych drużyn (12 w eliminacjach, dwa towarzyskie). Poza tym w pakiecie są również trzy edycje Ligi Narodów: w 2022, 2024 i 2026 roku. W każdej TVP pokaże sześć meczów polskiej reprezentacji, sześć meczów innych drużyn i cztery spotkania z turnieju finałowego.

TVP zakupiła prawa do transmisji od UEFA. Nie ujawniono wartości kontraktu.

Napisał “Andrzej Duda jest debilem” i teraz grożą mu 3 lata więzienia

TVP pokazuje mecze polskiej reprezentacji

Przypomnijmy, że od 2016 roku TVP transmituje wszystkie mecze naszej reprezentacji. Telewizja Publiczna kupiła bowiem od Polsatu sublicencję, w ramach której pokazywała najważniejsze mecze, między innymi naszej drużyny z Euro 2016.

Oprócz tego TVP pozyskała pakiet praw do transmisji rozgrywek reprezentacji w Europie na lata 2016-2022, który kończy się wraz ze startującymi właśnie eliminacjami do mundialu 2022 (prawa do pokazywania turnieju finałowego nadawca kupił już wcześniej). Mecze polskiej reprezentacji nie były transmitowane przez TVP w eliminacjach do Euro 2016, ponieważ na wyłączność pokazywał je Polsat.

TVP pozyskała również od Polsatu na trzy lata prawa do transmisji jednego meczu z każdej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów i spotkań polskich drużyn w Lidze Europy, a także do pokazywania przez trzy lata meczów o punkty reprezentacji Polski siatkarzy i siatkarek.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close