HandelNaukaPolskaZdrowie i medycyna

Dino też będzie sprzedawać testy na przeciwciała COVID-19

Dino idzie śladami Biedronki

Sieć marketów Dino Polska wprowadziła do sprzedaży we wszystkich placówkach testy Primacovid, które wykrywają obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Test Primacovid to tak zwany test serologiczny, wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. W praktyce oznacza to, że test z Biedronki nie wykrywa czy jesteśmy obecnie chorzy na COVID-19, ale czy mamy przeciwciała, co może znaczyć, że przeszliśmy chorobę w przeszłości.

Chcemy być najbliżej naszych klientów i odpowiadać na ich potrzeby, dlatego bacznie obserwujemy rynek i reagujemy na panujące na nim trendy. Z tego względu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do sprzedaży testów Primacovid w całej sieci marketów Dino.

– mówi Izabela Biadała, członek zarządu Dino Polska.

Test Primacovid z Dino ma dokładność ponad 98 procent i można go wykonać w warunkach domowych. Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE).

Test z Biedronki rozszedł się jak świeże bułeczki

Dino, Biedronka, Lidl, Kaufland…

Takie same testy sprzedawała jakiś czas temu sieć sklepów Biedronka. Test z Biedronki kosztował 49,99 zł za sztukę, co było wysoce konkurencyjną ceną w stosunku do tej z polskich laboratoriów, gdzie podobne testy kosztują nawet ponad 100 złotych. Decyzją sieci Biedronka jeden klient mógł zakupić jednorazowo maksymalnie trzy sztuki testu Primacovid.

W przypadku sklepów Dino będzie inaczej. Po pierwsze – test będzie tańszy, a jego cena to 39,99 zł za sztukę. Ponadto w przeciwieństwie do Biedronki, Dino nie wprowadza limitu zakupu przypadającego na jednego klienta.

Zgodnie z przewidywaniami Biedronki Primacovid spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów, a popyt szybko przerósł podaż. Internauci wskazują, że w niektórych sklepach testów zabrakło jeszcze przed godziną 8:00, czyli kilka godzin po otwarciu. Jeśli nie zdążyliście kupić testu – nic straconego. W związku ze wzmożonym zainteresowaniem Biedronka wprowadziła do sprzedaży drugą partię testów.

Testy Primacovid sprzedaje także Lidl. Cena jest taka sama jak w przypadku Dino. Ponadto od początku kwietnia testy firmy Lomina Ag są dostępne w sprzedaży w sklepach Kaufland. Tutaj jednak cena jest dość wysoka, ponieważ jeden test kosztuje aż 79,99 zł.

Testy wspomagające diagnostykę Covid-19 sprzedaje także sieć drogerii Super-Pharm. Sprzedawane są pakiety zawierające pięć sztuk testu. Jeden kosztuje 449,95 zł.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close