Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Elon Musk zasugerował, że cofnie bana dla Trumpa na Twitterze

Elon Musk odblokuje Trumpa

Elon Musk stwierdził, że jeśli jego oferta kupna Twittera zakończy się sukcesem, cofnie bana dla Donalda Trumpa. Najbogatszy człowiek na świecie uzgodnił w zeszłym miesiącu z zarządem Twittera ofertę przejęcia za 44 mld dolarów. Zaznaczył jednak, że nie jest to transakcja ostateczna i że najlepiej byłoby, gdyby została sfinalizowana w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy.

Decyzja Twittera o zablokowaniu byłego prezydenta USA była moralnie zła i głupia.

– powiedział Musk na szczycie Financial Times Future of the Car.

Przypomnijmy, że w styczniu zeszłego roku Twitter poinformował, że konto Trumpa zostało “na stałe zawieszone … ze względu na ryzyko dalszego podżegania do przemocy”. Konto byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych zostało zablokowane po szturmie jego zwolenników na Kapitol. Twitter twierdzi, że Trump jest współwinny całego zajścia i podsycał gniew tłumu.

Odwróciłbym permanentny zakaz, ale nie jestem jeszcze właścicielem Twittera, więc nie jest to rzecz, która na pewno się wydarzy.

– stwierdził Elon Musk.

Czytaj też: Aplikacja Donalda Trumpa Truth Social uznana za katastrofę

Trump i tak nie wróci

Miliarder stwierdził, że ban nie uciszył Trumpa, ale zmusił go do przeniesienia się na własną stronę Truth Social, przez co tak naprawdę wzmocnił jego głos wśród skrajnej prawicy. Sęk w tym, że Trump już wcześniej zapowiedział, że nie wróci na Twittera, nawet jeśli jego konto zostanie przywrócone. Musk dodał, że rozmawiał ze współzałożycielem Twittera Jackiem Dorseyem na temat blokowania użytkowników ich kont w mediach społecznościowych w odpowiedzi na obraźliwe tweety. Dodał, że Twitter musi budować większe zaufanie poprzez udostępnianie swojego algorytmu i prosząc ludzi o sugestie, jak go poprawić.

On i ja jesteśmy tego samego zdania, że stałe zakazy powinny być niezwykle rzadkie i zarezerwowane dla kont, które są botami lub kontami oszustów.

– powiedział Elon Musk.

W zeszłym tygodniu grupy aktywistów napisały list otwarty do reklamodawców Twittera, ostrzegając, że pod kierownictwem Muska “Twitter może stać się szambem dezinformacji”. Sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki, powiedziała, że administracja Bidena chce, by platformy internetowe chroniły wolność słowa, ale także by nie były forami dezinformacji. Dodała jednak, że decyzja o tym, czy pozwolić Trumpowi wrócić na Twittera, będzie należała do firmy i rząd nie będzie w to ingerować.

Czytaj też: Trump zyskał miliard dolarów na platformę Truth Social

Źródło: BBC

Dogecoin główną walutą Twittera? Elon Musk stawia nowe “propozycje”

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close