Biznesowi celebryciKultura i sztukaMedia

Oscary 2021: Anthony Hopkins ze statuetką. Nie pojawił się na gali

Oscar powędrował w tym roku do 83-letniego Anthony’ego Hopkinsa. Słynny aktor otrzymał statuetkę za rolę w filmie “Ojciec’, w którym wcielił się w osobę chorą na Alzheimera. Gwiazdor zwyciężył w kategorii “Najlepszy aktor pierwszoplanowy”, pokonując bezsprzecznie innych kandydatów.

Anthony Hopkins nie pojawił się na gali Oscary 2021. Swoje przemówienie udzielił po kilku godzinach, będąc w rodzinnej Walii, ponieważ jak wspomniał “nie spodziewał się wygranej”. Podczas przemowy, którą udostępnił na swoim Instagramie, wspomniał o Chadwicku Bosemananie, który był faworytem do wygrania tej nagrody. Niestety zmarł przedwcześnie na nowotwór okrężnicy.

Dzień dobry, jestem w mojej ojczyźnie w Walii i mając 83 lata, nie spodziewałem się tej nagrody. Naprawdę – Jestem wdzięczny Akademii, dziękuję. Chcę oddać hołd Chadwickowi Bosemanowi, który odszedł zbyt wcześnie, i jeszcze raz bardzo wam wszystkim dziękuję. Naprawdę się tego nie spodziewałem, więc czuję się zaszczycony. Dziękuję.

Anthony Hopkins
Źródło: Anthony Hopkins Instagram

Anthony Hopkins stał się jednocześnie najstarszym aktorem, który kiedykolwiek dostał statuetkę w tej kategorii. Wcześniej rekord należał do Christophera Plummera, który w 2012 zdobył statuetkę za rolę w “Debiutantach”. Miał wówczas 82 lata.

W filmie nie ma mniejszości seksualnych i rasowych? Nie dostanie Oscara!

Oscary 2021: O czym jest film Ojciec, w którym gra Anthony Hopkins?

Film “Ojciec” w reżyserii Floriana Zellera opowiada o młodej kobiecie, która opiekuje się ojcem, który zaczyna mieć objawy demencji. Olivia Colman wciela się w postać Anny. Bohaterka opiekuje się 80-letnim ojcem, przeżywającym swoje ostatnie chwile w świadomości przemijającego czasu.

Anthony (w tej roli właśnie wciela się Anthony Hopkins), miewa nie raz lepsze, a raz gorsze dni. Choroba postępuje wraz z kolejnymi minutami filmu, przez co widz ma świadomość dramatu głównych bohaterów.

Twórcy Florian Zeller oraz Christopher Hampton także zostali uhonorowani w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Źródło: Onet.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close