BankowośćDoradztwo biznesowe

Dyrektor Goldman Sachs rzucił pracę po zarobieniu milionów na Dogecoin

Dogecoin w ostatnim czasie pokonywał kolejne rekordy, choć po występie Elona Muska w SNL zaliczył ogromną wtopę. Wszystko przez nieprzemyślany żart miliardera, że kryptowaluta to “szwindel”. Tymczasem dyrektor zarządzający Goldman Sachs w Londynie zdecydował się sprzedać wszystkie Dogecoiny i… zarobił miliony dolarów.

Aziz McMahon, dyrektor zarządzający i szef działu sprzedaży na rynkach wschodzących opuścił Goldman Sachs po 14 latach, ponieważ zarobił fortunę na Dogecoin. Jak informuje portal eFinancial Careers bankier rzekomo zarobił “miliony” na kryptowalucie, która wzrosła o ponad 18 000 procent od początku 2021 roku. W  zeszłym tygodniu kosztowała aż 72 centy za 1 coina, co wywołało ogromny popyt na rynku.

Elon Musk poprowadził Saturday Night Live i spowodował… spadek wartości Dogecoin

Jak wynika z informacji, McMahon podobno uruchomił swój własny fundusz hedgingowy po odejściu z pracy. Przedstawiciele Goldman Sachs nie skomentowali jego odejścia, chroniąc się zasadami prywatności. Niemniej jednak jego współpracownicy w rozmowie z portalem potwierdzili jego rezygnacje.

Ekspansja wirtualnej waluty przyczyniła się do powiększenia zarobków tysięcy osób. Jak przyznał YouTuber Jaysn Prolifiq, sam zarobił na Dogecoin siedmiocyfrową fortunę, ponieważ w lutym zainwestował oszczędności swojego życia.

Kryptowaluty przyciągają coraz więcej ekspertów bankowych

Luyi Zhang, były starszy analityk w Bank of America w Nowym Jorku dołączył ostatnio do Coinbase jako starszy inżynier oprogramowania. Z kolei Jesse Bornstein, który uruchomił działalność Nomury w zakresie finansowania handlu w Nowym Jorku, niedawno odszedł z firmy, aby zostać wiceprezesem ds. sprzedaży instytucjonalnej w Stakehound. Firma emituje tokeny umożliwiające właścicielom dostęp do zdecentralizowanych finansów.

John Dalby, dyrektor finansowy Bridgewater Associates, dołączył do firmy kryptowalutowej NYDIG. Christopher Giancarlo, były przewodniczący amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission, dołączył do firmy BlockFi zajmującej się krypto-usługami finansowym

Dogecoin wart niemal 70 centów! Elon Musk pompuje kolejne rekordy

Wartość Dogecoin wzrosła dzięki wpisom Elona Muska, miliardera Marka Cubana, a także rapera Snoop Dogga i członka zespołu Kiss Gene Simmonsa. Token stał się obecnie 5 największą kryptowalutą na świecie z kapitalizacją rzędu 53 mld dolarów. Jego wartość powoli wzrasta do swojego wcześniejszego poziomu, ponieważ Elon Musk zaproponował akceptacje Doge do zakupu Tesli:

Rywal Dogecoin – ShibaCoin na Binance – nowy altcoin zalicza kolejne rekordy

Czy wartość Dogecoin znowu wzrośnie? Według ekspertów jest to bardzo prawdopodobne. W międzyczasie internautów zaczął przyciągać inny altcoin – Shiba inu. Odkąd giełda Binance umożliwiła jego zakup u siebie, jego wartość podskoczyła aż o 146%. Natomiast jego wartość w ciągu 48 godzin wzrosła o niemal 1000%. Eksperci jednak są zgodni, że należy liczyć się z bańką spekulacyjną i mieć na uwadze ryzyko utraty środków.

Źródło: U.Today, eFinancial Careers

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close