Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztuka

Ojciec Britney Spears rezygnuje z opieki nad jej majątkiem

Ojciec Britney Spears, który od lat zajmował się jej majątkiem, ugiął się pod presją. James “Jamie” Spears przekazał, że zamierza ustąpić ze stanowiska opiekuna majątku artystki. Wszystko dlatego, że jest celem niekończących się ataków ze strony fanów piosenkarki, z którymi bezwzględnie się nie zgadza.

Ojciec Britney Spears ustępuje z kurateli nad jej majątkiem

Jak informuje CNN, Jamie Spears planuje zrzec się swojej funkcji, ponieważ ataki na jego osobę stały się zbyt uciążliwe. Decyzja ta nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak sędzia Brenda Penny odrzuciła petycję złożoną przez adwokata Britney Spears, Mathew Rosengarta. Prawnik zamierzał przesunąć przesłuchanie w sprawie odebrania funkcji opiekuna majątki piosenkarki na 23 sierpnia z 29 września.

Britney Spears nie wystąpi, dopóki ojciec będzie kontrolował jej karierę

Telewizja CNN przekazała, że w pismach, do których uzyskała dostęp wynika między innymi:

W rzeczywistości nie ma faktycznych podstaw do zawieszenia lub usunięcia pana Spearsa jako opiekuna majątku i “jest wysoce dyskusyjne, czy zmiana opiekuna w tym czasie byłaby w najlepszym interesie pani Spears. Niemniej jednak, nawet jeśli pan Spears jest nieustannym celem nieuzasadnionych ataków, to nie wierzy, że publiczna bitwa z córką o jego dalszą służbę jako jej opieka byłaby w jej najlepszym interesie.

Britney Spears powoli odzyskuje niezależność

W piśmie przekazano również, że:

Zatem nawet jeśli musi zakwestionować tę nieuzasadnioną petycję o swoje usunięcie, pan Spears zamierza współpracować z sądem i nowym prawnikiem córki, aby przygotować się do uporządkowanego przejścia do nowego opiekuna.

Prawnik Britney Spears przekazał, że cieszy się z decyzji ojca artystki. Niemniej jednak w ciągu ostatnich 13 lat, James Spears korzystał z majątku swojej córki, kiedy ona nie mogła nim dysponować.

Szóstego lipca Britney Spears przekazała, że kończy karierę muzyczną ze względu na poczynania swojego ojca. Menadżer artystki wydał wówczas oświadczenie, w którym przekazał, że piosenkarka po 25 latach, rezygnuje z dalszej kariery.

Z dokumentów wynika jednak, że wciąż nad majątkiem artystki będzie czuwał opiekun sądowy. Niemniej jednak to pierwszy krok dla piosenkarki o pełne odzyskanie kontroli nad wydatkami i swoimi pieniędzmi.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close