Business lifestyleGastronomiaGospodarkaHandelInwestycjeMarketingŚwiat

KFC ostrzega, że ​​brakuje dań z powodu problemów z dostawami

KFC ma problem z dostawami

Brytyjskie KFC ostrzegło, że problemy z łańcuchem dostaw zakłócają zarówno zapasy żywności, jak i opakowań w całym kraju. W środowym tweecie sieć fast foodów poinformowała, że ​​niektóre produkty nie będą dostępne, ponieważ w ciągu ostatnich kilku tygodni nastąpiły „pewne zakłócenia”. W oświadczeniu nie wspomniano, które pozycje w menu zostały naruszone ani o przyczynie zakłócenia. Stwierdzono, że sytuacja „nie jest idealna” i że „ciężko pracowali, aby wszystko działało sprawnie”.

Proszę o cierpliwość wobec naszych zespołów… wykonują świetną robotę pomimo zakłóceń.

– czytamy.

Firma nie podała, które z jej restauracji ucierpią. Większość (80%) placówek KFC działa na zasadzie franczyzy. Odpowiadając na tweeta, klienci powiedzieli, że na kubkach do napojów nie ma pokrywek lub brakuje samych kubków. Nie wiadomo, jak długo potrwa zakłócenie.

Sytuacja powtarza się po poprzednim problemie z łańcuchem dostaw w 2018 roku, kiedy firma musiała zamknąć 750 restauracji po tym, jak umowa dostawy z DHL doprowadziła do niedoborów produktów w KFC.

Nicki Minaj i jej mąż oskarżeni przez ofiarę napaści seksualnej

Nie tylko KFC ma problem

Zakłócenia w branży spożywczej i dostawczej są obecnie spowodowane niedoborem kierowców samochodów ciężarowych, z kombinacją mniejszej liczby kierowców z państw członkowskich UE po Brexicie i przymusowej izolacji, z kierowcami kontaktowanymi przez NHS Test and Trace. Stowarzyszenie Transportu Drogowego uważa, że ​​w całym kraju brakuje około 100 000 kierowców ciężarówek.

KFC to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi założona 20 marca 1930 roku przez Harlanda Sandersa. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky, w Stanach Zjednoczonych. Logo firmy stanowi portret Harlanda Sandersa, założyciela firmy i twórcy sekretnej mieszanki przypraw.

W Polsce pierwszy bar sieci został otwarty w Szczecinie, w listopadzie 1995 roku. Obecnie funkcjonuje 210 barów KF), będących samodzielnymi jednostkami; funkcjonują także lokale „2 w 1”, zazwyczaj w połączeniu z Pizza Hut. Od kilku lat w Polsce można spotkać również bary typu drive-through, w których klienci mogą zamawiać i odbierać dania bez wysiadania z samochodu. Wyłącznym franczyzobiorcą Kentucky Fried Chicken w Polsce jest europejska spółka AmRest Holdings z siedzibą w Madrycie.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close