GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoPrzemysłŚwiatTransport

W restauracjach McDonald’s zabrakło koktajli mlecznych

McDonald’s odczuwa skutki lockdownu i Brexitu

W McDonald’s zabrakło koktajli mlecznych i niektórych napojów butelkowanych w restauracjach w Anglii, Szkocji i Walii. Sieć fast foodów powiedziała, że ​​ma problemy z łańcuchem dostaw, które wpływają na dostępność niektórych produktów w 1250 punktach sprzedaży. McDonald’s nie podał przyczyny, ale pojawiły się powszechne doniesienia o niedoborach żywności i napojów z powodu braku kierowców ciężarówek.

Podobnie jak większość sprzedawców detalicznych, obecnie doświadczamy pewnych problemów z łańcuchem dostaw, które wpływają na dostępność niewielkiej liczby produktów. Napoje butelkowane i koktajle mleczne są chwilowo niedostępne w restauracjach w całej Anglii, Szkocji i Walii.

– powiedział rzecznik McDonald’s.

Na początku tego miesiąca sondaż przeprowadzony przez Road Haulage Association (RHA) oszacował, że w Wielkiej Brytanii brakuje ponad 100 000 kierowców, z około 600 000 sprzed pandemii. RHA pceniło, że około 30 000 testów jazdy samochodem ciężarowym nie odbyło się w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa, dodając, że „historyczny” niedobór kierowców został pogłębiony przez zmiany w przepisach po Brexicie. Niedawno kierowcy, którym nakazano samoizolację po otrzymaniu powiadomienia z aplikacji NHS Covid, również przyczynili się do tego problemu.

Analiza najnowszego badania siły roboczej ONS za drugi kwartał sugeruje, że 14 000 kierowców ciężarówek z UE opuściło pracę w Wielkiej Brytanii w okresie do czerwca 2020 r., ale tylko 600 wróciło do lipca 2021 r. Nie tylko McDonald’s, ale również inne firmy z wielu sektorów w Wielkiej Brytanii borykają się z kryzysem łańcucha dostaw spowodowanym brakiem kierowców ciężarówek.

KFC ostrzega, że ​​brakuje dań z powodu problemów z dostawami

Nie tylko McDonald’s ma problemy

W zeszłym tygodniu Nando’s zostało zmuszone do zamknięcia około 50 swoich restauracji po tym, jak zabrakło kurczaków. Rywal KFC i McDonald’s ostrzegł również niedawno, że problemy z łańcuchem dostaw oznaczają, że nie jest w stanie zaopatrzyć się w niektóre pozycje menu.

Gigant mleczarski Arla musiał ograniczyć dostawy mleka do supermarketów z powodu braku kierowców, a producent słodyczy Haribo również zgłosił problemy wynikające z braku kierowców.

Gigant naftowy BP tymczasowo zamknął „garstkę” swoich zakładów w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie dostarczono wystarczającej ilości benzyny bezołowiowej i oleju napędowego.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy naszym klientom za ich nieustanną cierpliwość. Ciężko pracujemy, aby jak najszybciej przywrócić wszystkie pozycje do menu.

– przekazał rzecznik McDonald’s.

W piątek Logistics UK, reprezentująca firmy transportowe, oraz Brytyjskie Konsorcjum Detalistów (BRC) napisali do rządu, prosząc o podjęcie nowych środków w celu złagodzenia problemu. Rzecznik rządu powiedział w zeszłym tygodniu, że wprowadza pakiet środków, które pomogą rozwiązać problem niedoboru kierowców samochodów ciężarowych, w tym plany usprawnienia procesu uzyskiwania prawa jazdy przez nowych kierowców i zwiększenia liczby testów, które można przeprowadzić. Przejściowo złagodził również przepisy dotyczące godzin pracy kierowców, aby umożliwić kierowcom samochodów ciężarowych nieco dłuższe podróże.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close