PaństwoPrawo

Staruszka z Francji aresztowana za kradzież… kosztowności z trumien

60-letnia Francuzka udawała żałobę, aby cichaczem kraść kosztowności z trumien. Została przyłapana, kiedy rodzina zmarłej osoby zorientowała się, kiedy zmarłej zginęły naszyjniki, pierścionki i kolczyki. Szybko się okazało, że staruszka zajmowała się tym procederem od dawna.

BBC: 60-letnia Francuzka nałogowo okradała trumny

Jak informuje BBC doszło w mieście Liévin, na północy Francji. Oto częstym gościem na lokalnych pogrzebach była pewna 60-letnia staruszka, która “opłakiwała zmarłych przyjaciół”. Podczas jednej z ceremonii kobieta poprosiła rodzinę zmarłej, aby ją na chwilę zostawić z nieboszczykiem. Wszystko po, to aby “oddać należny hołd bliskiej osobie”.

Kiedy jednak rodzina wróciła do zmarłej, okazało się, że z trumny zniknęły wszystkie kosztowności. Na miejsce szybko wezwano policję, która bez trudu szybko zidentyfikowała rabusia. Okazało się nią właśnie wspominana staruszka, która na dodatek mieszkała niedaleko domu pogrzebowego.

74-latek stracił 50 tys. złotych przez “oszustwo na Hołownię”

Co więcej, szybko powiązano ją z kradzieżą portfela z ciała zmarłego mężczyzny, który także spoczywał w tym samym domu pogrzebowym. Denat leżał jednak tam zaledwie dzień wcześniej.

Podczas przeszukania okazało się, że w domu staruszki leżał stos ostatnich nekrologów i zawiadomień o śmierci. Były tam zapisane informacje dla członków rodziny do poszczególnych pomieszczeń, w których spoczywały trumny ich bliskich. W domu oskarżonej znaleziono również wiele innych kosztowności, które również mogły być skradzione z innych uroczystości.

Jak zaznacza BBC, staruszka stanie przed sądem w 2022 roku.

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close