Kultura i sztukaMedia

Poznań: Muzyk odmówił zagrania w klubie gejowskim, bo “zabronił Jezus”

Poznań. Impreza dla osób homoseksualnych pod tytułem Tęczowe Wesele miało odbyć się w piątek w klubie HAH na ulicy Małe Garbary 6. Motywem przewodnim wydarzenia była muzyka weselna, ale niestety pierwsza “gwiazda” odmówiła zaledwie dzień przed imprezą. Okazało się, że wokaliście przyśnił się Jezus, który mu zabronił śpiewania dla gejów.

Poznań: Zespół weselny nie zagrał dla gejów, bo wokaliście przyśnił się Jezus

O niecodziennym incydencie poinformował sam klub HAH w Poznaniu. Okazało się, że zespół zaproszony na wydarzenie odmówił występu, przez względy religijne. Otóż wokaliście nie spodobało się śpiewanie piosenek Madonny dla grupy homoseksualistów.

Administratorzy klubu napisali o “problemie” na swoim profilu:

Robaczki, podczas piątkowego Tęczowe Wesele miał zagrać poznański zespół weselny Recover, ale niestety, choć byliśmy umówieni od miesiąca i zespół wiedział od początku, że jesteśmy LGBT+*, to na ostatniej prostej jednemu z członków zespołu we śnie ukazał się Pan Jezus i zabronił mu grać dla nas coverów Madonny XD

Klub HAH musiał również znaleźć zastępstwo, ale szybko sytuacja została uratowana, ponieważ ostatecznie wystąpiła Lady Brokat. Zabawę poprowadzili również Weselne Wodzirejki House of Utopia: Temida 69, Lelita Petit oraz Aira.

TVP zwolniła wydawcę Pytanie na Śniadanie za występ popierający LGBT

Najlepsze jest jednak tłumaczenie samych “artystów”, którzy odmówili zagrania na imprezie. Muzycy nie zgodzili się na zaśpiewanie, ponieważ kłóciło to się z ich “przekonaniami”. Wcześniej jednak nie było problemu, jednak głównemu wokaliście przyśnił się Jezus… który zabronił występu.

Treść odpowiedzi homofobicznego zespołu, który wystawił klub HAH w Poznaniu:

Pisownia oryginalna:

Zapytałeś jakie to wartości nie pozwalają nam zagrać…  Jeden ze znawców prawa zapytał Jezusa o to, więc przyjmijmy tę odpowiedź jako wzorzec (bo moje pomysły są mało istotne): Mt 22, 36-40 “ «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego*. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy».” Więc bardzo często spotykamy się z chrześcijanami, którzy dają antyświadectwo tego nakazu wypowiadając się np. o osobach odmiennej orientacji seksualnej. My nie damy takiego świadectwa. Spójrzmy na konstrukcję tego przykazania – na pierwszym miejscu jest Bóg, na drugim bliźni i ja na równi z nim. Aby być temu posłusznym ja – tak samo mój bliźni – musimy miłować Boga całym sercem, duszą, i umysłem.

Poznań: Jezus zabronił występu w klubie. Zespół tłumaczy się Pismem Świętym

Co to oznacza? Powiedzmy że serce i dusza w dużym uproszczeniu to emocje (nie chce w to wchodzić głębiej), ale kochać umysłem to już zupełnie inna bajka, bo wielu ludzi kocha tylko sercem, ale ich czyny nie są tego świadectwem. Kochać umysłem oznacza przyjąć perspektywę Bożą – i naśladować Jezusa. Oznacza to, że swoją i światową prawdę wyrzucamy do kosza, a przyjmujemy prawdę Bożą. Na drugim miejscu przykazania jest bliźni. Nie jest napisane, że mamy kochać bliźniego w ten sam sposób co Boga, przyjmując jego (bliźniego) wartości. A więc kocham wszystkich ludzi – i wiem że Bóg każdego z nich kocha tak samo jak mnie. Ja nie jestem wyróżniony. O jak dużą wartość każdy stanowi dla Boga.

Gdybyś wiedział jaką Ty dla niego stanowisz…. Jakby to powiedzieć. Rodzic właśnie dlatego, że kocha dziecko nie pozwoli mu iść w niebezpieczne miejsce (np. Skoczyć w ogień). My wiemy i wierzymy, że to co Bóg ustanowił dla nas – jest dla nas najlepsze. (Często ludzie przeinterpretowują biblię – np. W sprawach równości kobiet, ale to już zupełnie inny temat) My wiemy, że ludzie są wartościowi, ale rzeczy które robią – niekoniecznie są właściwe – i nam chodzi o te rzeczy, a nie o ludzi, którzy są cenni. A Biblia nam pokazuje nam jakie to rzeczy. (I Kor 6, 9 – 11 ”Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.”)

Gwiazda TVN, która chce usunąć LGBT i “żydostwo” żegna się z karierą

Poznań: Zespół był już umówiony z właścicielami klubu HAH

Kilka dni temu mięliśmy inną perspektywę, bo myśleliśmy że pojawiając się tam będziemy mogli komuś pomóc, ale to było naiwne. Opamiętaliśmy się… To nierealne… Z takiego położenia (grając na scenie) nie ma takiej możliwości. I nie możemy przyklaskiwać temu, że ludzie (których mamy kochać) robią rzeczy, które prowadzą ich na śmierć.
Przepraszam z całego serca za tę sytuację. Pokutuję za to, i żałuje tego, że umówiłem się z Tobą że zagramy, a nie możemy tego zrobić. Ale muszę wybrać mniejsze zło i odpowiedzialność wziąć na siebie. Wolę to niż wystąpić przeciwko mojemu Bogu, tylko dlatego, że w czas nie usłyszałem co Bóg ma mi do powiedzenia w tym temacie.”

TLDR: Jezus zabronił, więc grać dla gejów nie będziemy, bo to grzech. A my nie chcemy płonąć w piekle.

Źródło: Epoznan
Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close