MarketingNaukaŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

TikTok wprowadza wsparcie w zwalczaniu potencjalnych samobójstw

TikTok chce pomóc potencjalnym samobójcom

TikTok ogłosił zestaw funkcji, które pomogą użytkownikom zmagać się z problemami ze zdrowiem psychicznym i myślami samobójczymi. Funkcje obejmują również poradniki dotyczące dobrego samopoczucia i wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Dostępna jest również funkcja interwencji wyszukiwania, która kieruje użytkowników do obsługi zasobów, jeśli wyszukują terminy takie jak “samobójstwo”.

Ruch ten pojawia się, gdy konkurencyjna platforma Instagram jest pod nową kontrolą pod kątem wpływu na samopoczucie użytkowników. W ogłoszeniu TikTok powiedział:

Bardzo zależy nam na naszej społeczności i zawsze szukamy nowych sposobów na dbanie o ich dobre samopoczucie. Dlatego podejmujemy dodatkowe kroki, aby ułatwić ludziom znajdowanie zasobów, gdy ich potrzebują w TikTok.

Nowe zasoby, które, jak twierdzi firma, zostaną wprowadzone na całym świecie w nadchodzących miesiącach, obejmują rozszerzony przewodnik dotyczący zaburzeń odżywiania oraz funkcję, która skieruje użytkowników do lokalnego wsparcia, na przykład linię tekstu kryzysowego, jeśli wyszukują takie terminy jako “samobójstwo”. TikTok, podobnie jak jego rywalizujące platformy mediów społecznościowych, został poddany intensywnej analizie pod kątem wpływu, jaki może mieć na zdrowie psychiczne użytkowników, zwłaszcza nastolatków.

Budowa domu bez formalności do 70 m2 może skończyć się więzieniem

TikTok i Instagram pogarszają zdrowie psychiczne?

Raport Instytutu Polityki Edukacyjnej i funduszu The Prince’s Trust na początku tego roku wykazał, że intensywne korzystanie z mediów społecznościowych szkodzi zdrowiu psychicznemu nastolatków. Badanie wykazało, że wiązało się to z negatywnym samopoczuciem i poczuciem własnej wartości, niezależnie od stanu psychicznego młodej osoby, przy czym więcej dziewcząt doświadcza poczucia depresji i beznadziejności.

Ogłoszenie TikTok pojawiło się, gdy The Wall Street Journal poinformował, że Instagram wielokrotnie stwierdzał, że w niektórych sytuacjach jego platforma może być szkodliwa dla zdrowia psychicznego nastoletnich użytkowników. Według raportu, firma od co najmniej dwóch lat bada wpływ aplikacji na samopoczucie młodszych użytkowników. W artykule stwierdzono również, że badania wielokrotnie wykazały, że jest szkodliwy dla dużej części użytkowników, zwłaszcza nastoletnich dziewcząt.

W długim oświadczeniu Instagram potwierdził istnienie badań zgłoszonych przez The Wall Street Journal, ale powiedział, że historia „koncentruje się na ograniczonym zestawie ustaleń i rzuca je w negatywnym świetle”. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi powiedziała również, że stoi na straży badań i że: „pokazuje zaangażowanie w zrozumienie złożonych i trudnych problemów, z którymi młodzi ludzie mogą się zmagać, i informuje o całej pracy, którą wykonuje, aby pomóc osobom doświadczającym tych problemów”.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close