Handel

W Niemczech otwarto szóstą stację pod marką ORLEN

PKN ORLEN otworzył w Niemczech kolejną, szóstą stację wyłącznie pod marką ORLEN. To efekt zakończonego programu pilotażowego, który potwierdził, że niemieccy klienci chętnie wybierają stacje koncernu. W ten sposób PKN ORLEN, zgodnie ze strategią, umacnia swoją pozycję i rozpoznawalność na zagranicznych rynkach. W ramach prowadzonego procesu ujednolicenia wizerunku sieci wszystkie stacje koncernu w Niemczech, Czechach i na Słowacji mają już w nazwie ORLEN. 

Jak komentował Prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek, zgodnie ze strategią ORLEN2030, koncern koncentruje się na rozwoju sieci za granicą. Udział stacji poza Polską do 2030 roku wzrośnie z 37% do 45%. Do tego czasu pod marką ORLEN będzie działać co najmniej 3,5 tys. stacji paliw. Średnia sprzedaż na stację w Niemczech zwiększyła się o około 400 tys. litrów w porównaniu do 2012 r.

Po zakończonym procesie cobrandingu zagranicznych stacji, PKN ORLEN wszedł w fazę rebrandingu, która obejmuje również rynek niemiecki. Do końca 2021 roku zostanie otwarta stacja wyłącznie pod marką ORLEN w Sylt, a w pierwszej połowie 2022 roku kolejne w Solingen, Hollenstedt, Zehlla-Mehlis i Cuxhaven-Altenwalde. Na początku 2023 roku pod marką ORLEN działać będzie też stacja w Trier.

ORLEN otwiera kolejną stację w Niemczech

W Niemczech w sieci ORLEN działa łącznie 586 stacji, zlokalizowanych we wszystkich landach. W ciągu ostatnich 10 lat koncern zainwestował w Niemczech ponad 300 mln euro, głównie w modernizację i rozwój sieci stacji paliw.

Stacje wyłącznie pod marką ORLEN działają już w Seeberg Ost pod Berlinem, Hamburgu, Bremen, Dortmundzie, Neuss i we Flensburgu. Ta ostatnia, otwarta na początku września br., przeszła całkowitą metamorfozę, została praktycznie rozebrana, zbudowana od nowa i dostosowana do standardów stacji ORLEN. Stacja działa w koncepcie stop.cafe.

Prace nad ujednoliceniem wizerunku sieci stacji są prowadzone również w Czechach, gdzie działa 421 stacji i na Słowacji, gdzie jest ich 15. Wszystkie te obiekty przeszły już cobranding i dziś funkcjonują pod nazwą Benzina – ORLEN. Na Słowacji już w październiku ruszy proces rebrandingu i obejmie 10 stacji, natomiast w grudniu rozpocznie się w Czechach na 8 wytypowanych stacjach.

 

 

Tagi

Polecane artykuły

2 Komentarze

  1. No i mamy powod do radosci, w koncu to nasza rodzima spolka, dobrze, ze sie tak szybko rozwija i ze odnosi takie sukcesy. A to wszystko dlatego, ze jest odpowiednio prowadzona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close