Biznesowi celebryciInwestycjeKultura i sztukaMarketing

Tom Hanks odrzucił propozycję Jeffa Bezosa na lot w kosmos

Powód jest jeden.

Tom Hanks został zaproszony do programu Jimmy Kimmel Live, w którym opowiadał m.in. o swoim nowym filmie Finch. W trakcie rozmowy wyszło również na jaw, że został zaproszony do odbycia lotu w kosmos przez samego Jeffa Bezosa. Aktor jednak odmówił i jak się okazuje — miał ku temu naprawdę dobry powód.

Tom Hanks mógł lecieć w kosmos. Mimo to odmówił Jeffowi Bezosowi

Prywatne loty w kosmos, to już nie bajka, czy film sci-fiction, lecz dobry biznes, który obecnie dostępny jest tylko dla wybranych. Dotyczy to zarówno osób szczególnie przydłużonych się kulturze, jak i najbogatszych osób na Ziemi.

Tymczasem Jeff Bezos zaczął promocje swojego nowego biznesu lotów na orbitę okołoziemską wśród bogatych i sławnych osób. Spotkało to także Toma Hanksa, który w rozmowie z Jimmym Kimmelem wyznał, dlaczego nie chciał się na to zgodzić.

Zobacz również: Jeff Bezos poleci dziś w kosmos [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Otóż aktor odmówił podróży rakietą Blue Origin z dość prozaicznych powodów. A mianowicie o… cenę. I to bardzo wysoką, ponieważ mowa tu aż o 28 milionach dolarów.

Gwiazdor wyznał, że propozycja założyciela Amazon była dla niego śmieszna, ponieważ jak sam stwierdził “są znacznie lepsze rzeczy do kupienia za tę kwotę”. Zażartował również, że może zasymulować doświadczenie wylotu w kosmos w każdym momencie, po czym… zatrząsł swoim fotelem.

Pierwszym statkiem kosmicznym, którym Jeff Bezos wyleciał na orbitę okołoziemską, był New Shepard. Do wydarzenia doszło 20 lipca bieżącego roku. Podczas pierwszej podróży, byłemu prezesowi Amazon towarzyszyli: jego brat Mark Bezos, 82-letnia astronautka Wally Funk oraz 18-letni Oliver Daemen.

Zobacz również: Komercyjne loty w Kosmos – Branson konkurencją Bezosa i Muska

13 października w podróż wybrała się następna ekipa: Chris Boshuizen, Glen de Vries, William Shatner oraz Audrey Powers.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close