Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat

Britney Spears zwolniona z 13-letniego kurateli ojca

Britney Spears wolna

Britney Spears określiła zakończenie porozumienia prawnego, które kontrolowało wiele aspektów jej życia przez 13 lat, jako „najlepszy dzień w historii”.

Myślę, że się rozpłaczę.

– powiedziała swoim 35 milionom obserwujących na Instagramie.

Sędzia w Los Angeles zakończył w piątek kuratelę, założone przez ojca 39-letniej piosenkarki w 2008 roku, ze skutkiem natychmiastowym. Fani zebrali się przed sądem w Los Angeles, aby wesprzeć Spears, który określił opiekę jako nadużycie. Jej ojciec Jamie powiedział wcześniej, że to „konieczne”, ale zgodził się, że nadszedł czas, aby „odzyskała kontrolę nad swoim życiem”.

Jej życie było w rozsypce, a ona była w niebezpieczeństwie fizycznym, emocjonalnym, psychicznym i finansowym.

– powiedzieli prawnicy reprezentujący Jamie Spears we wcześniejszych procesach sądowych.

Kuratela miało władzę nad jej finansami i decyzjami zawodowymi oraz ważnymi sprawami osobistymi, takimi jak wizyty u jej nastoletnich synów i czy nawet tego, czy może ponownie wyjść za mąż.

Ojciec Britney Spears rezygnuje z opieki nad jej majątkiem

“Twoje najlepsze dni dopiero nadejdą!”

W piątek sędzia Sądu Najwyższego hrabstwa Los Angeles Brenda Penny orzekła na korzyść piosenkarki o zakończenie kurateli, czemu nie sprzeciwiła się żadna z zaangażowanych stron. W ramach orzeczenia sędzia Penny powiedział, że księgowy, który służył jako tymczasowy kurator, powinien zachować pewne uprawnienia do rozstrzygania bieżących kwestii finansowych.

Zwracając się do tłumu na zewnątrz sądu, prawnik Britney Spears, Mathew Rosengart, chwalił „odwagę” piosenkarki podczas rozpraw sądowych. Powiedział, że jest dumny, że „rzuciła światło na kuratelę od Kalifornii do Nowego Jorku” i że w wyniku jej zeznań uchwalono nowe ustawodawstwo, „aby spróbować zapewnić, że kuratele takie jak to… nie zdarzą się ponownie”.

Przyjaciele również cieszyli się z podjętej decyzji. Znana celebrytka Paris Hilton napisała na Twitterze, że „chwila jest tak dawno spóźniona”, dodając:

Twoje najlepsze dni dopiero nadejdą!

Podczas czerwcowego wystąpienia w sądzie gwiazda poprosiła sędziego o zakończenie „obraźliwego” układu i powiedziała, że ​​jest „przerażona”. Zwracając się do sądu zdalnie, Britney Spears powiedziała, że ​​została odurzona narkotykami, zmuszona do występów wbrew swojej woli i nie mogła wyjść za mąż i mieć więcej dzieci. Jej zeznania skłoniły jej ojca do zgody na ustąpienie.

Kuratela służy osobom, które nie mogą podejmować własnych decyzji i zostało wprowadzone z powodu obaw o jej zdrowie psychiczne.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close