MediaPaństwoPrawo

Kyle Rittenhouse uniewinniony! Ława przysięgłych nie miała wątpliwości

18-letni Kyle Rittenhouse został uniewinniony ze wszystkich zarzutów w sprawie strzelaniny w Kenosha w stanie Wisconsin. Młody mężczyzna zastrzelił dwie osoby i postrzelił jedną podczas zamieszek Black Lives Matter. Ława przysięgłych nie miała wątpliwości, że działał we własnej obronie.

Kyle Rittenhouse niewinny

Kyle Rittenhouse został oczyszczony z zarzutu umyślnego zabójstwa pierwszego stopnia oraz czterech innych zarzutów. Sprawą 18-latka żyły całe Stany Zjednoczone, które były w tej kwestii niejednomyślne. Ofiarami bowiem nie były czarnoskóre osoby, zatem nie można było mówić o ataku rasistowskim.

Zamiast tego mówimy o skazanym pedofilu (Josephie Rosenbaum), recydywiście Anthonym Huberze oraz zranieniu Gaige Grosskreutz, który również miał wielokrotne problemy z prawem.


18-latek z trudem powstrzymywał się od łez, kiedy został wyczytany werdykt. Komisja, w której składzie znalazło się 5 kobiet i siedmioro mężczyzn, debatowali nad tą sprawę 25 godzin w ciągu ostatnich czterech dni. Ławnicy zgodzili się z oskarżonym, który twierdził, że obawiał się o swoje życie. Od wyroku nie można się odwołać.

Sam Rittenhouse wielokrotnie twierdził, że nie zrobił nic złego, a jedynie bronił swojego życia. Jego sprawa poruszyła naród, a także zmusiła do debaty nad kwestią legalizacji broni palnej.

Zobacz również: Baldwin dostał broń od reżysera, który zapewniał, że jest bezpieczna

Zamieszki w Kenosha Kyle Rittenhouse działał w samoobronie?

Rittenhouse należał do grupy, która chroniła sklepy i mieszkańców podczas głośnych protestów Black Lives Matter. Podczas zgromadzeń dochodziło do wielu prób kradzieży, a także dochodziło do zabójstw i pobić. Osiemnastolatek został napadnięty przez agresywną grupę, w tym Hubera, który uderzył go deskorolką. Ranił również Grosskreutza, który był uzbrojony w pistolet i w tamtej chwili chciał użyć broni. Nastolatek zastrzelił Rosenbauma, który był notorycznie skazywanym przestępcą seksualnym i chciał go zaatakować.

Zobacz również: Pierwszeństwo dla wchodzących na pasy działa świetnie. O 40% mniej zabitych

18-latkowi groziła kara dożywotniego więzienia. 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close