HandelInwestycjeMediaOchrona środowiskaPolska

Paczkomaty InPost będą miały nową usługę zgodną z duchem zero waste

InPost nieprzerwanie dąży do zwiększenia świadomości proekologicznej wśród swoich klientów. W tym celu uruchomił inicjatywę Green City, w której to miasta partnerskie otrzymują wsparcie oraz dostęp do najnowszych technologii związanych z dekarbonizacją. Tym razem spółka Rafała Brzoski poszła o krok dalej i dodała do Paczkomatów dodatkową funkcję. Otóż dzięki automatom paczkowym pozbędziemy się np. starych laptopów.

W Paczkomatach Inpost umieścić elektrośmieci

Jak informuje Rzeczpospolita, InPost wyszedł z całkowicie nową inicjatywą technologiczną, dzięki czemu Paczkomaty staną się punktami zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Klienci będą mogli pozbyć się starej elektroniki, między innymi używanych telefonów, czy komputerów. Dzięki temu nie będą musieli już szukać miejsc ze specjalnymi pojemnikami, które służą odbiorowi elektrośmieci.

Zobacz również: InPost w jeden dzień zyskał na wartości prawie 2 miliardy złotych!

W jaki sposób to zrobić? Wystarczy przygotować paczkę, a następnie wypełnić poprawnie formularz i odebrać kod na darmową wysyłkę. Ostatnim krokiem jest oczywiście umieszczenie zużytego sprzętu w Paczkomacie i nadanie do specjalnego punktu, który współpracuje z InPost. Wszystko to zgodnie z duchem “zero waste“, który ma na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektronicznego na środowisko naturalne.

Jak podkreśla prezes spółki Rafał Brzoska:

Oddając sprzęt, z którego nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny, dajesz mu szansę na ponowne użycie przez inną osobę lub instytucję. Dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko. Koszt serwisu i jego ślad węglowy będzie niższy niż wytworzenie nowego urządzenia o podobnych funkcjonalnościach i parametrach.

Zobacz również: InPost jednym z dziesięciu najlepszych startupów w Europie!

Rzeczpospolita zaznacza, że w przypadku, kiedy koszty naprawy urządzenia przekroczą koszty produkcji, to przesłane urządzenie zostanie poddane procesowi recyklingu. Dzięki temu będzie możliwe odzyskać pewne komponenty, takiej jak metale żelazne i nieżelazne, szkło czy tworzywa sztuczne.

Sam zużyty sprzęt zostanie przesłany do firm, które współpracują z InPost. Tam będzie on zanalizowany pod kątem sprawności i możliwego wykorzystania ponownego. Co istotne, w ramach przesłania elektrośmieci nie można wysyłać żarówek, baterii, odpadów medycznych oraz chemicznych.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close