HandelInwestycjeMediaŚwiatTechnologie

Asus wycofuje swoje płyty główne dla graczy, bo zaczęły się topić

Asus wycofuje produkt po tym, jak użytkownicy “poczuli dym”

Asus został zmuszony do wycofania produktu po doniesieniach od niektórych użytkowników, że zakupione przez nich płyty główne się topią. W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że ​​wiele płyt głównych Z690 Hero, wyprodukowanych przez firmę komputerową, topi się i wytwarza dym przy normalnym użytkowaniu. Asus przyznał się do błędu i powiedział, że może to “potencjalnie wpłynąć” na konkretne jednostki wyprodukowane w 2021 roku.

Z690 Hero to wysokiej klasy płyta główna przeznaczona do użytku w komputerach stacjonarnych dla graczy. Płyta główna to element, do którego podłącza się wszystkie inne części komputera. Większość osób dotkniętych problemem zgłosiła, że widzi na ekranie kod ostrzegawczy Biosu o wartości 53, który oznacza błąd inicjalizacji pamięci. Inni poczuli dym i znaleźli ślady spalenizny na produktach, podczas gdy jeden użytkownik na platformie mediów społecznościowych Reddit zgłosił rzeczywisty pożar. Użytkownik TheMaxXHD powiedział, że przeglądał Internet, kiedy nagle komputer się wyłączył, a on zauważył, że „komponent na płycie głównej dosłownie płonął”.

Apple pierwszą firmą, która osiągnęła wartość rynkową 3 bilionów dolarów

Klienci mogą sprawdzić numer seryjny

Asus przyznał się do problemu w oświadczeniu na swojej stronie internetowej i ostrzegł, że usterka może “wpłynąć na jednostki wyprodukowane w 2021 roku” z określoną częścią i numerem seryjnym. Właściciele płyt głównych mogą sprawdzić opakowanie produktu, aby sprawdzić, czy dotyczy to ich sprzętu. Klienci mogą również wpisać swój numer seryjny na stronie internetowej Asusa, aby sprawdzić, czy ich model może być wadliwy.

Otrzymaliśmy ostatnio raporty o incydentach dotyczących płyty głównej ROG Maximus Z690 Hero.

– powiedziała firma.

Problem potencjalnie dotyczy jednostek wyprodukowanych w 2021 roku z numerem części 90MB18E0-MVAAY0 i numerami seryjnymi zaczynającymi się od MA, MB, lub MC.

Asus jest piątym co do wielkości dostawcą komputerów PC na świecie pod względem sprzedaży według stanu na styczeń 2021 r. Jej produkty obejmują komputery stacjonarne, laptopy, netbooki, telefony komórkowe, sprzęt sieciowy, monitory, routery Wi-Fi, projektory, płyty główne, karty graficzne, pamięci optyczne, produkty multimedialne, urządzenia peryferyjne, urządzenia do noszenia, serwery i stacje robocze. Firma jest również producentem oryginalnego sprzętu (OEM).

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close