InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPolskaTurystykaWarszawa

Na warszawskim Mordorze powstaną ulice Gandalfa i Tolkiena

Warszawscy radni przegłosowali nazwy nowych ulic w okolicy Służewca Przemysłowego w Warszawie, czyli popularnego “Mordoru”. Pierwotnie ulice miały nazywać się Pirytowa i Tytanowa, jednakże po konsultacjach społecznych przyjęto nazwy Gandalfa i J.R.R. Tolkiena. Mieszkańcy nie ukrywają, że to dobry pomysł.

Nowe ulice Gandalfa i Tolkiena pojawią się na warszawskim Mordorze

Na warszawskim Służewcu oprócz wielu biurowców, w ostatnim czasie powstają nowe bloki mieszkalne. Stołeczni radni mieli zatem zagwozdkę jak nazwać ulice w rejonie Konstruktorskiej, Cybernetyki, Postępu i Suwak. To właśnie tam powstaną nowe odcinki dróg lokalnych, które pierwotnie miały nosić nazwę Pirytowej i Tytanowej.

Czytaj również: Drzewom w Ostrołęce dano nazwy z Wiedźmina. Radny z PiS był przeciwko

Co ciekawe, stołeczni radni dyskutowali między sobą o Sauronie, jednak ostatecznie wycofano się z tego pomysłu ze względu na negatywną historię tej postaci. Nowe nazwy ulic w Warszawie pochodzą od samych mieszkańców, którzy okolice Służewca od lat nazywają “Mordorem”. Nazwa powstała po tym, jak w okolicy Służewca Przemysłowego powstało dziesiątki wieżowców biurowych, przez co ulice w tym miejscu są nieprzerwanie zakorkowane.

Niemniej jednak nowe nazwy ulic w Warszawie przypadły go gustu samym mieszkańcom. W rozmowie z lokalnymi mediami potwierdzają, że ulice Gandalfa i Tolkiena, to trafiony pomysł. Tym bardziej że odnoszą się nie tylko do prozy słynnego pisarza, ale również do warszawskiego slangu.

Czytaj również: Nowe stacje metra w Warszawie już niedługo. Trwają ostatnie testy

Choć nie ma informacji, czy nowe ulice na Służewcu w jakikolwiek sposób nawiążą do słynnych postaci, to nie ma co ukrywać, że pod kątem marketingowym, to strzał w dziesiątkę.

 

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close