Biznesowi celebryciBusiness lifestyleŚwiat

Transpłciowa córka Elona Muska zmienia płeć i zrywa więzi z ojcem

Córka Elona Muska zrywa więzi z ojcem

Transpłciowa córka Elona Muska złożyła wniosek o legalną zmianę imienia i nazwiska oraz korektę płci w dokumentach, twierdząc, że nie chce już “być związana z biologicznym ojcem w jakikolwiek sposób, kształtem lub formą”. 18-latka poprosiła o uznanie jej za kobietę i nadanie jej imienia Vivian Jenna Wilson. Wcześniej była znana jako Xavier Alexander Musk.

Wniosek o zmianę nazwiska i nowy akt urodzenia została złożona w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Los Angeles w Santa Monica. Jej prośba została przedstawiona w dokumentach sądowych złożonych już w kwietniu, ale dokumenty dopiero niedawno ujrzały światło dzienne. Nie podano więcej szczegółów na temat widocznego rozdźwięku między córką Muska a jej ojcem. Miliarder nie udzielił jeszcze komentarza w tej sprawie.

Elon Musk był żonaty z matką Vivian, kanadyjską pisarką Justine Wilson, od 2000 roku do rozwodu w 2008 roku. Ich pierwszy syn, Nevada, urodził się w 2002 r. i zmarł na zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS) w wieku 10 tygodni. Następnie para doczekała się bliźniaków o imionach Xavier i Griffin oraz trojaczków – Damiana, Kaia i Saxona. Ma jeszcze dwójkę dzieci: X Æ A-Xii i Exa Dark Sideræl – posługującą się pseudonimem Y – z piosenkarką Grimes, z którą pozostaje w stałym, nieformalnym związku. Mimo sławy ojca jego dzieci trzymają się na uboczu.

Czytaj też: Elon Musk spotkał się z pracownikami Twittera i zapowiedział, że ich zwolni

Elon Musk homofobem?

W Dniu Ojca przedsiębiorca napisał na Twitterze, że kocha wszystkie swoje dzieci. Miliarder nie skomentował decyzji córki o zdystansowaniu się od niego. Musk zabiera głos w różnych sprawach związanych z transpłciowością i w kilku przypadkach został nazwany homofobem. W zeszłym roku narzekał, że osoby transpłciowe używają swoich własnych zaimków. Z kolei w 2020 r. Elon Musk napisał na Twitterze “Zaimki ssą”, a następnie usunął wpis. Później powiedział, że ,,absolutnie popiera trans, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar”.

Dokument sądowy dotyczący zmiany imienia i płci jego córki został złożony miesiąc przed tym, jak publicznie zadeklarował swoje poparcie dla Partii Republikańskiej, wcześniej głosując na Demokratów. Powiedział również, że jest fanem Rona DeSantisa, republikańskiego gubernatora Florydy, który wprowadził ustawę „Don’t Say Gay”. Ten kontrowersyjny akt prawny zabrania szkołom nauczania uczniów o orientacji seksualnej i kwestiach związanych z płcią, a nauczyciele narażają się na pozwy sądowe w przypadku nieprzestrzegania tego zakazu.

Czytaj również: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Musk króciutko o pracy zdalnej: Nie pojawisz się w biurze? Wylatujesz!

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close