Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMediaPrawoŚwiatTechnologie

Elon Musk spotkał się z pracownikami Twittera i zapowiedział, że ich zwolni

Elon Musk zapowiedział zwolnienia

Miliarder Elon Musk podczas spotkania z pracownikami Twittera zasugerował możliwość redukcji zatrudnienia, jeśli jego oferta przejęcia firmy zakończy się sukcesem. Stwierdził, że kwestia zwolnień będzie zależeć od sytuacji finansowej firmy. Zapowiedział też, że może zrezygnować z transakcji przejęcia Twittera, jeśli nie otrzyma danych o fałszywych kontach. Podczas spotkania poruszył również takie tematy, jak praca zdalna, wolność słowa i potencjalne życie pozaziemskie.

Firma musi wyzdrowieć. W tej chwili koszty przewyższają przychody. Każdy, kto ma znaczący wkład w rozwój firmy, nie powinien mieć powodów do obaw.

– powiedział.

Miliarder nie przedstawił jednak aktualnych informacji na temat rozmów dotyczących przejęcia firmy, a pracownicy Twittera, korzystając z wewnętrznego kanału komunikacji, wyrazili swoje rozczarowanie jego poglądami na temat firmy i wynagrodzeń dla pracowników.

Czytaj też: Elon Musk kupił Twittera! Biznesmen zaoferował 43 mld USD

Rozczarowanie miliarderem

Jednak nie tylko pracownicy Twittera są rozczarowani miliarderem. Grupa pracowników SpaceX – gdzie Elon Musk jest dyrektorem generalnym – w wewnętrznym liście do kierownictwa firmy określiła miliardera “częstym źródłem rozproszenia uwagi i zakłopotania”. W międzyczasie został on również pozwany na kwotę 258 mld dolarów przez inwestora kryptowaluty Dogecoin, który oskarżył go o prowadzenie piramidy finansowej w celu podniesienia jej ceny. W skardze złożonej w Nowym Jorku zarzuca się Muskowi, że “wykorzystał swoją pozycję najbogatszego człowieka na świecie do manipulowania kursem kryptowaluty ,,dla zysku, ekspozycji i rozrywki”.

Na początku tego miesiąca Musk zagroził, że wycofa się z oferty przejęcia Twittera, jeśli firma nie dostarczy danych na temat fałszywych kont na platformie. Analitycy twierdzą, że Elon Musk może wykorzystać tę sprawę, aby spróbować renegocjować cenę lub nawet wycofać się z umowy. Tymczasem jeden z inwestorów Twittera pozwał Elona Muska za naruszenie kalifornijskiego prawa korporacyjnego. Frank Bottini, który jest jednym z prawników reprezentujących inwestorów Twittera, powiedział, że pozew został złożony, ponieważ Elon Musk “nadal dyskredytuje firmę, którą chce kupić za 44 mld dolarów, próbując renegocjować cenę zakupu”.

Czytaj również: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Musk króciutko o pracy zdalnej: Nie pojawisz się w biurze? Wylatujesz!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close