InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Twitter testuje funkcję długich “notatek” z limitem do 2500 słów

Twitter testuje funkcję “notatek”

Twitter testuje nową funkcję umożliwiającą użytkownikom dzielenie się “notatkami” o długości nawet 2500 słów. Normalnie platforma ogranicza długość wpisów do 280 znaków. Test będzie trwał dwa miesiące i obejmie niewielką grupę użytkowników z Kanady, Ghany, Wielkiej Brytanii i USA.

Firma twierdzi, że ruch ten jest odpowiedzią na to, że ludzie używają platformy do publikowania zdjęć dłuższych ogłoszeń i kierowania obserwujących do zewnętrznych biuletynów. Nowa funkcja ma na celu utrzymanie odbiorców w ekosystemie Twittera – czytelnicy będą mogli zobaczyć nagłówek i przejść do dłuższej notatki, klikając na link.

Od samego początku istnienia firmy pisarze korzystali z Twittera, aby dzielić się swoją twórczością, zostać zauważonym, być czytanym, tworzyć konwersacje – wszystko poza samym pisaniem. Celem Notes jest uzupełnienie tego brakującego elementu.

– przekazała firma, ogłaszając nowy produkt Notes.

Ruch ten jest następstwem zakupu przez Twittera w zeszłym roku Revue, holenderskiego start-upu zajmującego się biuletynami. W środę Twitter ogłosił, że włącza Revue do nowego produktu Notes, który umożliwia autorom osadzanie gifów, zdjęć i innych elementów w długich esejach, które można czytać na Twitterze i poza nim. Użytkownicy będą mogli również edytować swoje notatki po ich opublikowaniu.

Czytaj też: Badania wykazały, że algorytm Twittera faworyzuje… prawicową politykę

Twitter coraz mniej twitterowy

Ekspert ds. mediów społecznościowych dr Laura Toogood powiedziała, że nowa funkcja jest znaczącym krokiem dla Twittera. Powiedziała, że funkcja będzie zachęcać ludzi do pozostania w ramach samej platformy, a nie łącząc się z innymi stronami, które mogą pomieścić długie treści.

Dodanie tej dodatkowej możliwości oznacza, że Twitter jest teraz w stanie konkurować z niektórymi z popularnych platform blogowych i potencjalnie przyciągnąć nową publiczność i inny typ użytkownika. Zachęci to również dotychczasowych użytkowników do blogowania w ramach Twittera, zamiast przechodzenia w tym celu na inne strony internetowe, co pomoże utrzymać ich publiczność.

– stwierdziła.

W 2017 roku Twitter zwiększył maksymalną liczbę znaków dla tweetów ze 140 do 280, po próbie przeprowadzonej wśród małej grupy użytkowników. Firma ogłosiła w kwietniu, że pracuje nad przyciskiem edycji, wkrótce po tym, jak Elon Musk – który wezwał do wprowadzenia takiej funkcji – ujawnił, że kupił duże udziały w firmie. Twitter stwierdził, że wydarzenia te nie są ze sobą powiązane. Musk powiedział również, że widzi potencjał w modelu subskrypcji, w którym ludzie płaciliby za korzystanie z platformy.

Czytaj też: Ban na Twittera w Nigerii kosztował gospodarkę nawet 26,1 mld dolarów

Źródło: BBC

Elon Musk spotkał się z pracownikami Twittera i zapowiedział, że ich zwolni

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close