Świat

Elon Musk dalej na fali. Założyciel Tesli najbogatszym człowiekiem na świecie

Nie właściciel Amazona Jeff Bezos, a wizjoner spod znaku Tesli Elon Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem świata. Eksperci jeszcze jesienią przekonywali, że do takiej sytuacji może dojść na początku 2021 roku. No i doszło.

Jak to jest być najbogatszym człowiekiem świata? Nie wiemy, choć patrząc na Elona Muska prawdopodobnie nie najgorzej. Mężczyzna w swoim stylu skomentował całe zamieszanie na Twitterze.

Jak widać Musk odleciał już tak daleko, że nawet tytuł najbogatszego człowieka świata nie robi na nim większego wrażenia. W końcu jest to wizjoner, którego najważniejszym celem nie jest pomnażanie majątku, a podbój Marsa. I choć do tego z pewnością potrzeba niebagatelnych funduszy, to jednak te zdają się być wyłącznie środkiem to zrealizowania swoich marzeń.

My jednak skupmy się przez chwilę na cyfrach. Wierzcie nam, te imponują. Jak podaje CNBC, eksperci oszacowali wartość majątku Elona Muska na ponad 185 miliardów dolarów. Czyli okrągły miliard więcej od Jeffa Bezosa, który tytułem najbogatszego człowieka świata mógł cieszyć się przez trzy lata.

Elon Musk, czyli ile można zdziałać w rok

Co jednak imponuje w tym wszystkim najbardziej? Chyba to, że Musk jeszcze rok temu ledwo łapał się do rankingu TOP 50 najbogatszych ludzi. Co więc było kluczem do sukcesu? Dokładnie tak. Tesla.

W ciągu zaledwie jednego roku akcje Tesli wzrosły aż dziewięciokrotnie. Dołóżmy do tego problemy finansowe Bezosa i proszę, Musk na szczycie rankingu. Swoją drogą, w tym miejscu chyba warto przypomnieć o jednej rzeczy. Tych miliardów dolarów panowie nie mają fizycznie na swoich kontach bankowych. Panowie nie mogą więc pójść do bankomatu i wypłacić środków. Ot, tyle warte są posiadane przez nich dobra.

Nie mniej jednak z przyjemnością śledzi się nam karierę Elona Muska. Chyba sami do końca nie wiemy dlaczego. Może to przez to, jakim ten człowiek jest wizjonerem? To jedna z tych osób, która we wspaniały sposób łączy świat pieniędzy, nauki i nowoczesnych technologii.

Źródło: o2.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close