MediaRynek pracyTransportZdrowie i medycyna

Amazon zachęca pracowników do szczepień. Do wygrania 500 tys. dolarów

Amazon chce zachęcić pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Według informacji podanych przez Bloomberg firma chce w tym celu zorganizować loterię. Do wygrania będą między innymi samochody, tysiące dolarów i wycieczki. Problem w tym, że wielu pracowników i tak nie chce się szczepić, bo nie wierzy w zapewnienia o bezpieczeństwie szczepionek. 

Amazon zachęca do szczepień przeciwko COVID-19, bo obawia się zastoju w dostawach

Korporacja chce zaszczepić wszystkich swoich pracowników. W tym celu firma zorganizowała loterię ” Max Your Vax”. która ma na celu promocje szczepień przeciwko COVID-19 wśród osób, które wstrzymują się z decyzją. Obecnie w Amazon pracuje aż 1,3 miliona pracowników — głównie w magazynach i transporcie. Informacja o loterii pojawiła się w tym samym czasie, kiedy firma ogłosiła nowe obostrzenia dla pracowników.

Otóż już od 9 sierpnia wszyscy pracownicy będą musieli nosić maski w swoich obiektach logistycznych. I to niezależnie od statusu szczepień, ponieważ rozprzestrzeniający się wariat Delta jest wielokrotnie bardziej zaraźliwy.

I mimo że osoby zaszczepione mogą się nim zarazić — to najwyżej przejdą go bezobjawowo, albo z minimalnymi objawami. Niestety nie dotyczy to osób niezaszczepionych, które obecnie w głównym stopniu trafiają do szpitali. Do tej pory zaszczepieni pracownicy mogli pracować w firmie Amazon bez masek od końca maja.

Wcześniej firma oferowała 80 dolarów każdemu pracownikowi za potwierdzenie zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Mimo to nie wprowadziła obowiązku szczepień w zakładzie w obawie przed nagłą utratą części pracowników, którzy w dalszym stopniu będą oporni.

W tym celu loteria ma na celu zwiększenie zaszczepialności i zwiększenie bezpieczeństwa warunków pracy. W konkursie będzie do wygrania 18 nagród o wartości niemal 2 milionów dolarów. Dodatkowo będzie można wygrać dwie nagrody pieniężne o wartości 500 tysięcy dolarów, sześć nagród o wartości 100 tysięcy dolarów, pięć nowych samochodów oraz pięć wycieczek.

CNN zwolniło trzech pracowników, bo się nie zaszczepili na COVID-19

Amazon pomaga szczepić się pracownikom, bo chce uniknąć lockdownu

Jak przekazała rzeczniczka Amazon, Kelly Nantel:

Mocno wierzymy, że najlepszym sposobem na ochronę naszych pracowników pierwszej linii i społeczności przed Covid-19 są szczepieni. Jesteśmy dumni, że zorganizowaliśmy ponad 1100 punktów szczepień. Dzięki temu pomogliśmy w łatwiejszym uzyskaniu szczepienia dla naszych pracowników i ich domowników.

Konkurs zorganizowany przez Amazon dotyczy przede wszystkim pracowników z magazynów i obiektów logistycznych. Ponadto skierowany jest do pracowników w sklepach spożywczych Whole Foods Market i Amazon Fresh oraz w centrach danych Amazon Web Services.

Źródło: Yahoo Finance

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close